Moderní phablet Cube i6 pod 3 000 Kč – na telefonování, práci i hry

Ještě než se pustíme do samotného rozboru Cube i6, vysvětlím, proč nese označení phablet. Phablet představuje kombinaci smartphonu a tabletu. Dá se z něj tedy volat jako z klasického telefonu i zároveň jej využívat jako pracovní nástroj. Hlavní výhodou phabletu je kombinace dvou zařízení v jednom. Obrovský boom zažívají tyto přístroje hlavně v Asii, která je phabletovým největším trhem na světě. K označení stejného druhu přístroje se také používá ještě slovíčko smartlet (převážně se s tím setkáte v Německu). Čili tolik pár slov na úvod k phabletům a teď plynule přejděme k Cube i6. 

Phablet Cube i6 se prodává na asijském trhu za něco málo přes 250-300 dolarů (necelých 6 000 Kč).

cubei6

Aktuálně se dá tento tablet pořídit s 50% slevou (za 3 000 Kč), která trvá do 20. srpna. Tyto slevy se vztahují na tablety s Windows.

Phablet na práci, hry i selfíčka

Přístroj měří na délku 23,7 cm, šířka přístroje je 17 cm a tloušťka je přesně 0,9 cm a váží necelého půl kila. Je tedy o trošku těžší, než klasické telefony (ty váží kolem 200-300 gramů). Na druhou stranu má skoro 2x tak velký displej a v porovnání s phablety (a tablety) stejných rozměrů nijak svou vahou nevybočuje z průměru. Rozlišení displeje má pak 2048 x 1536px a úhlopříčka displeje je 9,7 palce, což spolehlivě dostačuje jak na práci, tak prohlížení dokumentů, emailů i hraní 3D her.

Phablet Cube i6 má k dispozici dvě kamery – jednu najdete vepředu nad displejem, druhou na zadní straně. Fotoaparát na přední straně je v rozlišení VGA, zadní fotoaparát má standardní tabletové rozlišení 2 Mpx. Pokud jste někdy v ruce měli iPad či iPhone, tak víte, o čem mluvím – fotoaparát na přední straně budete využívat hlavně na selfíčka 🙂 .

cube__i6

O plynulý chod Cube i6 se stará 2GB operační paměti a integrovaných je 32 GB úložného prostoru.  Výrobce udává maximální výdrž až 7 hodin (v případě přehrávání multimediálního obsahu typu video, ale dá se předpokládat, že např. při klasické kancelářské práci – prohlížení Word filů a čtení / posílání mailů, by to mohlo být ještě o fous více).

Tablet Cube i6 podporuje všechny multimediální formáty

Nechybí podpora Bluetooth, Wi-Fi, doplňky jako kalkulačka, nastavení budíku a podpora všech nejpoužívanějších multimediálních formátů (MP3, MP4, WMV, Word, Excel, PPT, TXT, PDF, JPEG, JPG, PNG). Nechybí také Gravity Sensing System, který vám při naklonění tabletu natočí displej vždy tak, abys si mohli vše normálně přečíst a text nebyl vzhůru nohama.

cubei66

V základní výbavě je k dispozici jazykové nastavení v 8 různých jazycích (angličtina, portugalština, španělština, ruština, němčina, italština, holandština a francouzština). Čeština standardně chybí, protože český trh asi není pro výrobce těchto zařízení tak atraktivní (zatím 🙂 ). Nicméně se dá po dohodě s některými prodejci zajistit dohrání i jazyka jako je čeština, ale samotný manuál obdržíte vždy v anglickém jazyce. Jelikož zatím Cube nemá u nás v ČR žádné české zastoupení a lze tak tyto tablety pořídit pouze v zahraničních eshopech. Na výrobek se nicméně vztahuje celosvětová jednoletá záruka.

Phablet Cube i6 podporuje po telefonování klasické GSM frekvence 850/ 900 / 1800 / 1900MHz. Více o podporovaných frekvencích českých operátorů se dozvíte v našem článku věnujícím se nákupu elektroniky z Číny.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru