Moderní kanceláře SAP přivítaly první zaměstnance. Podívejte se, jak vypadají

Společnost SAP, jejíž produkty jsou z oblasti ERP, zahájila jedno z největších stěhování na trhu. Dodavatel cloudového řešení pro správu služebních cest a cestovních výdajů – Concur – se přestěhoval do moderní multifunkční budovy Metronom Business Center v Praze, na což reagovaly i dceřiné společnosti SAP.

Zaměstnanci všech dceřiných firem SAP se budou stěhovat do nových prostorů do konce letošního roku, přičemž hlavním cílem tohoto rozhodnutí je spojit jednotlivé týmy a zjednodušit jejich kooperaci. A zároveň lidé budou pracovat v moderním prostředím, které poskytne dokonalé pracovní podmínky. Propojením dceřiných společností SAP chce vedení docílit toho, že zákazníkům budou nabídnuty komplexnější služby.

Metronom exteriér_1

Metronom Business Centre

Budova Metronom Business Centre stojí u stanice metra Nové Butovice. O její výstavbu se postarala společnost HB Reavis. A interiér navrhli odborníci společnosti S.H.S architekti.

„Je to jeden z nejmodernějších kancelářských komplexů v Praze a s plochou 24 000 metrů čtverečních také největší kancelářský pronájem minulého roku. Stavět jsme začali v březnu tohoto roku, výstavba byla tedy extrémně rychlá,“ dodal Lubor Sladký, architekt interiéru budovy.

Metronom exteriér_2

Nádherný exteriér

„Na základě jednání s manažerským týmem a s angažovanými zaměstnanci, tzv. ambasadory projektu, jsme pečlivě vybírali vybavení a vlastnosti nové budovy. V Metronomu jsou zaměstnancům k dispozici relaxační zóny, posilovna a venkovní fitness stanice, kulečník, stolní fotbálky, sky bar, terasy s malými zahrádkami s možností společného pěstování bylinek, kino, karavan určený k odpočinku, telefonní budky a privátní buňky, dětský koutek, interní pošta a další vybavení podporující příjemné a komfortní trávení pracovní doby. První dny po přestěhování jsem pozoroval své kolegy a mohu říci, že si nové prostředí opravdu užívají,“ řekl Ondřej Fanta, Facility and Project Manager SAP pro Českou republiku.

Metronom herní zóna

Herní zóna

Každý pracovník má k dispozici polohovatelný ergonomický stůl a židli. A jelikož chce společnost přimět zaměstnance, aby jezdili do práci  na kole, nechybí ani cyklistické stojany s nářadím. V každém patře jsou připraveny sprchy, ve kterých se po příjezdu do práce zaměstnanec osvěží.

Kanceláře jsou vybavené mobilní nábytkem, tudíž každý pracovní tým si prostředí může přizpůsobit vlastním požadavkům a potřebám.

Metronom kancelář

Kancelář

„Tento projekt je ukázkou toho, jak v SAP navrhujeme pracovní prostory s lidmi a pro lidi. Není to jen o tom, co zaměstnanci chtějí, ale také o tom, co potřebují v jejich každodenním pracovním životě. V SAP jsme velice hrdí na to, že zaujímáme přístup zaměřený na lidi, který vyžaduje ten nejmodernější způsob managementu. Čas strávený schůzkami a diskuzemi se vyplatil, výsledkem je spokojenost zaměstnanců,“ dodal Peter Baumann, projektový vedoucí SAP Global Facility Management pro region EMEA.

Metronom karavan

Karavan

Metronom Business Centre je udržitelná budova držící certifikaci BREEAM na úrovni Excellent. Laicky řečeno, jedná se o certifikovanou energeticky úspornou budovu minimalizující emise CO2. Budova používá přírodní zdroje, čímž snižuje dopad na životní prostředí.

Metronom kuchyně

Kuchyně

Metronom odpočívací hnízda

Hnízda k odpočinku a relaxaci

Metronom recepce

Recepce

Metronom sport.patro

Sportovní patro

Metronom telefonní budka + kancelář

Telefonní budky v kanceláři

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru