Dnes vyšlo 15 článků

Moderní hit do domácnosti? Bezdotykový odpadkový koš

Inteligentní domácnosti jsou věčným tématem probíraným už několik let. Všichni přemýšlíme, jaké vychytávky bychom si přáli – světlo ovládané mobilem, zrcadlo, které by nám zhodnotilo outfit, pračka, co se sama zapne. Málokdo si však uvědomuje, že spousta prvků chytrých domácností už je běžně na prodej. V Japonsku je to třeba záchod, který přehrává hudbu, v Česku jsou to bezdotykové koše.

Abychom vám nelhali, bezdotykové odpadkové koše do kuchyně se samozřejmě neprodávají jen v Česku. Je to docela běžná věc po celém světě a pořizují si je nejen milovníci absolutního pořádku. Důvodem, proč si lidé kupují bezdotykový koš, totiž obvykle není touha po moderní domácnosti, ale snaha nedát špíně šanci.

Čistá domácnost

Odpadkový koš je bezpochyby místem, kde se hromadí nečistoty a mikrobi a bakterie. Stačí, když jdete něco vyhodit, dotknete se koše a pak je začnete roznášet po celém bytě. To se ovšem nestane s bezdotykovým košem. Pokud jste jej na vlastní oči v životě neviděli, vězte, že se ho opravdu, jak už vyplývá z názvu, není třeba ani dotknout. Přijdete před něj, dáte ruku před snímač a koš se automaticky otevře.

bezdotykove-odpadkove-kose

Samozřejmě takhle občas vznikají humorné situace a než si na to zvyknete, možná budete kolikrát vystrašení, co je to za zvuk. Jestliže máte koš umístěný na místě, kolem kterého často procházíte, může se stát, že omylem zakryjete čidlo a on se otevře. Po chvíli se zase sám zavře. Když nad ním loupáte například cibuli a potřebujete ho mít otevřený delší dobu, zmáčknete tlačítko.

Inteligentní a hezký koš na odpadky

Bezdotykový odpadkový koš se samozřejmě buď zapojí do zásuvky, nebo funguje na baterky. Jedinou nevýhodou bývá, že se obvykle velmi líbí malým dětem, které ho neustále otevírají a považují jej za skvělou hračku. Časem je to většinou omrzí.

Skvělé odpadkové koše najdete v e-shopu KvalitníKoše.cz. E-shop totiž nabízí velmi oblíbenou značku Hailo, která vyrábí designové koše všech možných barev. Váš odpadkový koš tedy může být nejen technologicky moderní, ale také designově povedený.

hailo

Mimochodem bezdotykového vybavení domácnosti si můžete pořídit mnoho. Určitě jste se na veřejných záchodcích setkali s bezdotykovou vodovodní baterií nebo dávkovačem na mýdlo.

Komentáře

Nahoru