Dnes vyšlo 15 článků

Modelku bez zubů na Instagramu sleduje 124 tis. lidí

Modelku bez zubů na Instagramu sleduje 124 tis. lidí

Pryč jsou ty doby, kdy abnormální vzhled posílal jeho nositele do klecí obludárií. V posledních letech se lidé, postižení chorobami měnící jejich obličeje, stávají topmodely. Jedním z těchto lidí je i Melanie Gaydos, modelka bez zubů.

Zdroj/foto: S. Chernyak

Zdroj/foto: S. Chernyak

Sudičky přiřkly Američance Melanii do vínku vzácnou genetickou nemoc: ektodermální dysplasii.  Ta způsobuje např. poruchu růstu zubů, vlasů, nehtů či řas. Umělý chrup či paruku 28letá modelka odmítala nosit a právě to ji katapultovalo na první stránky módních časopisů. Stačilo odpovědět na inzerát slavného španělského fotografa Eugenia Recuenca, který hledal modelky neobvyklého vzhledu.  Nutno uznat, že před konkurentkami měla Gaydos značnou výhodu. Mimo jiné si zahrála i ve videoklipu německé kapely Rammstein, píseň Mein Herz Brennt (mé srdce hoří).

Zdroj/foto: Lisa Klappe

Zdroj/foto: Lisa Klappe

Gaydos studovala umění, nikdy ji však nenapadlo, že ona sama bude jednou objektem, jehož bude sledovat každý den 124 000 lidí. Přesně tolik followerů má nyní na Instagramu. A jak vidno, nepatří zrovna mezi stydlivé modelky. Samotné zveřejňování svých „deníčkových“ fotek pro ni znamená zvyšování důvěry v sebe samou. Může se zdát neuvěřitelné, že svého hendikepu nikdy nelitovala. Otravné ji přišlo pouze to, když ji ostatní ujišťovali, že by měla být naštvaná na svůj osud. Osud, který ji ve finále pomohl dělat rozmanitou práci spjatou s uměním, která ji baví a naplňuje. A inspiruje ostatní – jít právě s touto „kůží na trh“ vypovídá mnohé o jejím vnitřním nastavení: smyslu pro autentičnost,  přirozenost a schopnosti vidět krásu v čemkoliv. A v komkoliv.

makris

 

gayul

gaydos

tim-walker

Zdroj/foto: E. Recuenco

 

Komentáře

Nahoru