Dnes vyšlo 15 článků

Jaké mobily mají nejmocnější lidé světa?

V poslední době jsme zahlceni zprávami o nových mobilních telefonech. Výrobci se předhánějí, kdo nabídne ten nejlepší model za nejpřijatelnější cenu. Existují však lidé, kteří si bez ohledu na cenu mohou dovolit ty nejlepší. Máme zde přehled osmi známých světových osobností a podíváme se na to, jaké vlastní mobilní telefony.

Prezident USA Barack Obama

V roce 2009 americký prezident Obama rozpoutal vlnu diskuzí, když se dohadoval s tajnými službami o tom, zda si má s sebou nosit svůj BlackBerry. Tenkrát se dokonce psalo, že je jím posedlý. Věřil prý, že je to způsob, jak i v roli prezidenta zůstat v kontaktu s obyčejnými lidmi, a nezůstat uzavřený ve své bublině. Obama tedy fandí BlackBerry.

US President Barack Obama uses his Black

S rodinou se ale neshoduje. Na prezidentově letošní druhé inauguraci ukázaly jeho dcery svou lásku k iPhonu.

Severokorejský Kim Čong-un

Severokorejský Kim Čong-un nám v tom dělá trochu nepořádek. Nepoužívá totiž telefon Arirang, který je vyráběný u něj doma, tudíž by se u něj dal očekávat, nýbrž HTC – konkrétně HTC Butterfly. Butterfly je dostupný také v limitované edici Hello Kitty – myslíte, že Kim jeden takový mobil koupí i své nedávno odhalené dceři?

kim-jong-un-730x480

Čínská první dáma - Peng Liyuan

Nevíme, jaký smartphone používá čínský prezident Xi Jinping – vypadá to, že ještě na veřejnosti nebyl vyfotografován se svým telefonem. Ale jeho manželka Peng Liyuan byla nedávno zachycena při používání iPhonu 5.

chinese

Thajská premiérka Yingluck Shinawatra

Když se podíváme do jiné části Asie, můžeme se zastavit u první thajské premiérky Yingluck Shinawatra, která je trochu zvláštní. Jeden smartphone jí nestačí, používá jich celkem pět. Jedním modelem z pěti je bílá Nokia Lumia 920.

Yingluck1

Ruský prezident Vladimir Putin

Již v roce 2010 Putin prohlásil, že nemá mobilní telefon. Nicméně bylo odhaleno, že od roku 2012 používá ruský smartphone MTS-Glonass 945, zařízení se systémem Android.

OLY-2012-PARALYMPICS-JUDO-MEN-RUSSIA-PUTIN

Britská královská rodina

Při plynulém přechodu do Evropy můžeme několik známých osobností shrnout do jednoho pytle. Britská královská rodina má zřejmě v lásce Apple. Princ William byl s iPhonem viděn na loňských letních olympijských hrách, stejně jako princ Harry. A královna Alžběta II. prý dokonce nařídila zaměstnancům, aby jí koupili iPad.

Great Britain's Prince Williams (C), his

Britský premiér David Cameron

Britský premiér David Cameron je naopak fanouškem BlackBerry – a to natolik, že když se loni v Dubaji jeho telefon rozhodl zazvonit během jednání, prostě ho vytáhl a ukázal publiku.

Olympics Day 12 - Around the Games

Německá kancléřka Angela Merkelová

Nakonec přichází německá kancléřka Angela Merkelová – jedna z mála hlav vlády, které se skutečně rozhodly veřejně podpořit konkrétní mobilní telefon – v tomto případě BlackBerry Z10.

GERMANY-POLAND-IT-EXPO-CEBIT-MERKEL

I když v některých chvílích nevypadala moc potěšená svým telefonem.

GERMANY-POLAND-IT-EXPO-CEBIT-MERKEL

Tak to byla taková tečka na závěr toho, jaké smartphony používají nejmocnější lidé světa. Co si myslíte o jejich volbě?

Zdroj: The Next Web

Komentáře

Nahoru