Mobilní Ubuntu skutečně dorazí, už 21. února

Mobilní Ubuntu skutečně dorazí, už 21. února

Vývojářská verze mobilního operačního systému Ubuntu Phone skutečně, jak CEO Canonical slíbil, přijde. A to dokonce již 21. února. Jak již bylo oficiálně potvrzeno, možnost „přechodu“ na mobilní Ubuntu mají majitelé Galaxy Nexusu. Potěšeni však budou nečekaně i majitelé Nexusu 4, tedy nejnovějšího Nexusu. Zřejmě kromě samotného operačního systému zpřístupní Canonical i zdrojový kód a veškeré pomůcky potřebné k flashnutí tohoto OS do mobilních telefonů.

Nejsme si však jisti, jak na tom bude mobilní Ubuntu se stabilitou. Podle nejrůznějších novinářů jsou totiž pocity z používání velmi rozporuplné a alpha-verze systému je prý velmi nestabilní a „zasekaná“. No, uvidíme, jak na tom bude vylepšená („ne-alpha“) verze. Jestliže se uchytí a svými funkcemi obstojí proti Androidu, budeme tu možná mít za pár let pěkný, skoro plnohodnotný mobilní OS. Na druhou stranu je velká škoda, že podle oficiálních informací nebude Ubuntu Phone podporovat formát Android aplikací, což je velké mínus každého začínajícího systému. Systém bez aplikací třetích stran je totiž skoro k ničemu.

Co na to říkáte? Vlastníte jeden ze zmíněných Nexusů a chystáte se na flashnutí mobilního Ubuntu?

 

Zdroj: TheVerge, náhledový obrázek – ubuntu.com

Aktivní mladý student se zálibou v informačních technologiích, operačních systémech, mobilních zařízeních, programování a psaní. Velký fanoušek mobilního operačního systému Android a šťastný majitel několika Androidích zařízení.

Komentáře

Nahoru