Mobilní telefon Nexus 5X hlásí první chybu, pořízené fotografie ukládá vzhůru nohama

Chytrý telefon Google Nexus 5X je na trhu poměrně nový. Své potencionální kupce se snaží zaujmout především fotoaparátem s rozlišením 12,3 Mpx. Tento mobilní telefon už vlastní několik zákazníků, ale teprve teď vyšel na povrch první problém, a to ten, že fotografie, které pořídíte pomocí mobilního telefonu najdete v obrázcích uložené vzhůru nohama.

Google na stížnosti uživatelů poměrně promptě reagoval a technický vedoucí týmu  stojícího za frameworkem fotoaparátu Eino-Ville Talvala nabídl také jednoduché řešení.

Kvůli výrobě jsme potřebovali montovat hlavní senzor v méně obvyklé poloze. Bohužel staré aplikační rozhraní fotoaparátu (které je zastaralé, ale většina aplikací ho stále používá) není příliš uživatelsky přívětivé a vyžaduje po vývojářích aplikací, aby explicitně nastavili otočení náhledu. Ve většině zařízení, ačkoli je původní informace o poloze zařízení správná, vynutí aplikace rozložení na šířku, protože mnoho aplikací nepoužívá metodu zjištění orientace displeje.“ K nesprávné orientaci tedy dochází pouze při použití aplikací třetích stran.

Talvala říká, že záleží na vývojářích, aby aktualizovali svůj software tak, že bude fungovat s nejnovějším rozhraním API Camera2. Konkrétní metodu, ale také najdete v materiálech pro vývojáře na webu Android Developers.5x-sweet-mobile

Zdroj: Svetandroida

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru