Dnes vyšlo 15 článků

Mobilní telefon Nexus 5X hlásí první chybu, pořízené fotografie ukládá vzhůru nohama

Chytrý telefon Google Nexus 5X je na trhu poměrně nový. Své potencionální kupce se snaží zaujmout především fotoaparátem s rozlišením 12,3 Mpx. Tento mobilní telefon už vlastní několik zákazníků, ale teprve teď vyšel na povrch první problém, a to ten, že fotografie, které pořídíte pomocí mobilního telefonu najdete v obrázcích uložené vzhůru nohama.

Google na stížnosti uživatelů poměrně promptě reagoval a technický vedoucí týmu  stojícího za frameworkem fotoaparátu Eino-Ville Talvala nabídl také jednoduché řešení.

Kvůli výrobě jsme potřebovali montovat hlavní senzor v méně obvyklé poloze. Bohužel staré aplikační rozhraní fotoaparátu (které je zastaralé, ale většina aplikací ho stále používá) není příliš uživatelsky přívětivé a vyžaduje po vývojářích aplikací, aby explicitně nastavili otočení náhledu. Ve většině zařízení, ačkoli je původní informace o poloze zařízení správná, vynutí aplikace rozložení na šířku, protože mnoho aplikací nepoužívá metodu zjištění orientace displeje.“ K nesprávné orientaci tedy dochází pouze při použití aplikací třetích stran.

Talvala říká, že záleží na vývojářích, aby aktualizovali svůj software tak, že bude fungovat s nejnovějším rozhraním API Camera2. Konkrétní metodu, ale také najdete v materiálech pro vývojáře na webu Android Developers.5x-sweet-mobile

Zdroj: Svetandroida

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru