Dnes vyšlo 15 článků

Mobilní data v bezpeční? Odpovědí je Samsung KNOX Workspace

Mobilní data v bezpeční? Odpovědí je Samsung KNOX Workspace

Chytré telefony jsou dnes neustále připojeny k internetu, což s sebou nese riziko zneužití citlivých firemních informací a dat. Samsung si tuto skutečnost uvědomuje, a proto nabízí bezpečnostní platformu KNOX. Tento nejmodernější systém zabezpečení je již integrován v chytrých telefonech Samsung Galaxy S6 a Samsung Galaxy S6 edge.

Společnost Samsung v roce 2013 představila první generaci zabezpečení pod názvem AndroidTM. Nyní přichází další generace pod názvem Samsung KNOX Workspace, která se pyšní vyšší úrovní ochrany. Smartphony je tak možné používat i k firemním účelům, aniž by došlo ke zneužití citlivých dat. Nový zabezpečovací systém je schopen oddělit pracovní a osobní údaje a svou propracovaností splnil přísné vládní akreditace po celém světě (včetně USA a Velké Británie).

Nepřetržitá ochrana dat

Zaměstnanci se nemusí bát o svá data, protože mobilní zařízení mají neustálou ochranu. Pracovníci IT nabývají dat v reálném čase o rizikových útocích. Samsung KNOX Workspace pojímá přihlášení v několika krocích, generování one-time-pass a možnost účtování (platební brána). Tento zabezpečovací systém získal dokonce na veletrhu Mobile World Congress 2015 ocenění. Asociace GSMA mu na veletrhu udělila cenu „Nejlepší produkt či řešení při zabezpečení proti podvodným útokům“.

samsung galaxy s6

Vlajková loď Samsung Galaxy S6

Jaké má platforma KNOX funkce?

Pakliže je mobilní zařízení Samsung Galaxy zapnuto, je ihned spuštěno zabezpečení, tudíž je zařízení připraveno k okamžitému využití. Kliknutím na jedno tlačítko je možné přepínat se mezi pracovním prostorem platformy KNOX (chráněno heslem) a osobními aplikacemi. Jednak jsou firemní údaje v bezpečí a jednak si zaměstnanci mohou přizpůsobit prostředí telefonu včetně aplikací svým potřebám.

Jelikož je možné platformu KNOX lehce integrovat se stávajícími řešeními MDM, VPN a Microsoft Exchange ActiveSync, dá se ochrana přizpůsobit potřebám firmy na míru.

Správa aplikací

Pracovní oblast platformy KNOX umožňuje instalaci jen zabezpečených a otestovaných aplikací. Společně s platformou se do mobilního zařízení instaluje řada aplikací, mezi nimiž nechybí ani základní aplikace (Kontakty, Kalendář, Telefon, Prohlížeč, Fotoaparát a E-mail).

samsung logo

Samsung KNOX Workspace chrání vaše mobilní data

Data jsou v bezpečí díky šifrování

Pokud se zrovna s daty nepracuje, jejich ochrana je zajištěna šifrováním. Autentifikace je rozšířena o ověřovací čipovou kartu SmartCard. Pokud by došlo k odcizení mobilního zařízení, je možné na dálku vymazat data a použít službu Samsung Absolute Theft Recovery.

KNOX Enterprise Split Billing

Velmi užitečným nástrojem je funkce Enterprise Split Billing. Tato funkce slouží k rozdělení nákladů za osobní využívání údajů od podnikového. Díky tomu může zaměstnanec svým zaměstnancům nabídnout náhrady nákladů, jež vznikly ve spojení s prováděním pracovních úkolů.

Zdroj: Businessworld.cz

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru