Mobilní aplikace Poetizer: skládání a sdílení básní roste na oblibě

Mobilní aplikace Poetizer: skládání a sdílení básní roste na oblibě

Rýmování slov, členění do veršů, skládání básní. Někdo by si mohl pomyslet, že v dnešní době, kdy stačí ohromit jednoduchým rýmem v písni, jsou básně tabu. Jenže to není tak úplně pravda. Básnické střevo v mnohým mladých ještě nezemřelo a nová aplikace to dokazuje. Mobilní aplikace Poetizer má nyní přes 100 tisíc uživatelů.

Alternativní a konkrétnější platformy pro sdílení jsou nyní stále populárnější. Lidí hledají konkrétnější zaměření sociální sítě a pomalu upouští z fenoménu Facebook a Instagram, které jsou prostě moc obecné. Na specifických sociálních sítích pak lépe hledají komunitu, do které snáze zapadnou a budou si sdílená témata uživat a pronikat do jejich hloubky. Zdálo by se, že v tomto světě není pro básníka místo, ale není to tak – odpovědí je Poetizer. Aktuálně má nad 100 tisíc uživatelů. Působí mezinárodně ve 120 ti zemích světa. Najdete na něm přibližně jeden milion básní. Poetizeeru vdechly život Lukáš a Johana Sedláčkovy.

Mobilní aplikaci lze stáhnout pouze do chytrých telefonů, což naznačuje, že ji používají především mladí lidé, kteří disponují smartphonem. Uživatelé aplikace mohou sdílet své básně a prohlížet si básně ostatních uživatelů. V aplikaci si každý vytvoří svůj vlastní profil, jehož schéma je podobné jako v případě Instagramu. Zvolíte si profilový obrázek a napíšete o sobě pár vět do biografie. Po hlavičkou uživatele se pak zobrazují jeho složené básně. Nejprve vidíte název básně a následně se načte celá. Jednotlivé sdílené básně pak vidíte v hlavním feedu. Vidíte tam i básně od uživatelů, s kterými se vzájemně nesledujete.

 

Zdroj, foto: poetizer.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru