Mobilní aplikace FareBandit vás ochrání před revizory. Dopravní podniky se bouří

Objevila se nová mobilní aplikace, která vás dokáže informovat o tom, na kterých místech právě probíhá přepravní kontrola. A dopravní podniky se bouří. Za aplikaci nazvanou FareBandit si mladý tvůrce v úterý dokonce odnesl cenu mladých vývojářů AppParade, kterou uděluje server Mediář.cz. Aplikace je zdarma, do telefonu si ji nainstalovalo zatím zhruba 650 lidí, kteří si díky ní mohou i spočítat, kolik jízdou načerno celkem ušetřili peněz.

„Chtěl jsem vyvinout nějakou aplikaci a shodou okolností jsem byl černý pasažér,“ přiznává autor mobilní aplikace FareBandit Petr Pechoušek.

A dopravním podnikům se samozřejmě tato appka nelíbí a už přemýšlí, jak nad černými pasažéry vyzrát. Aby ne, když jenom DPP v Praze přijde údajně ročně kvůli 280 000 černým pasažérům o 360 milionů korun. Dopravní podniky nicméně proti tomuto způsobu ochrany černých pasažérů bojovat nemohou. To přiznává i sám autor aplikace Petr Pechoušek, který si raději zjistil předem u právníků, zda nějak tato aplikace neporušuje zákon.

Aplikace je ke stažení v Google Play.

Oficiální stránky aplikace naleznete na adrese: Farebandit.net

 

Zdroj: https://www.lidovky.cz/pozor-jede-revizor-varuje-aplikace-farebandit-ubohe-zlobi-se-dopravni-podniky-1hh-/zpravy-domov.aspx?c=A130227_222629_ln_domov_vs

 

 

 

Komentáře

Nahoru