Mobilizace dvanáctého muže: Fotbalový tým dostal na prázdný stadion 93 000 fanoušků přes aplikaci

Mobilizace dvanáctého muže: Fotbalový tým dostal na prázdný stadion 93 000 fanoušků přes aplikaci

Dva roky po Arabském jaru zůstává v Tunisku stále mnoho napětí a nepokojů. Tuniská vláda proto z bezpečnostních důvodů zakázala veřejná shromáždění včetně účasti fanoušků na fotbalovém zápase jejich týmu. Jak ale může tým fungovat bez podpory svého „dvanáctého muže“?

Tuniský klub CS Hammam-Lif stál před těžkým okamžikem: měl se účastnit zápasu, který rozhodne o jeho budoucí účasti v první lize, ale zároveň musel stadion zůstat prázdný, aby splnil nařízení vlády. Hráči týmu ovšem cítili, že bez podpory svých fanoušků nedokážou vyhrát.

Aby se klub mohl opět spojit se svými fanoušky a nepřekročil zákon, rozhodl se vytvořit aplikaci, která by umožnila aspoň virtuální přítomnost fanoušků na stadionu. Jakmile si příznivci týmu aplikaci stáhli do mobilu, jejich telefon se propojil se čtyřiceti reproduktory na stadionu.

Aplikace Dvanáctý muž zajistila hráčům podporu na prázdném stadionu

Aplikace je vybavena řadou ikon, jejichž poklepáním vydáte signál k některému zvuku – tleskání, jásotu při gólu, povzbuzování hráčů a podobně. Čím více lidí ikonu použije, tím hlasitější je zvuk na stadionu.

Tuniský klub CS Hammam-Lif tak během zápasu dostal na prázdný stadion neuvěřitelných 93 000 fanoušků, kteří přitom zápas sledovali doma v televizi. Díky aplikaci, která umožnila živou podporu fanoušků, tým zápas vyhrál…

Komentáře

Nahoru