Dnes vyšlo 15 článků

Mobile Fusion: Aplikace, díky které naskenujete a vytisknete cokoliv ve 3D

Koncem srpna Microsoft zveřejnil zprávu, že vyvíjí software, který umožní naskenovat cokoliv tak dobře, že nebude problém naskenované předměty vytisknout na 3D tiskárně. Vše probíhá přes aplikaci pro smartphony s názvem Mobile Fusion za pomoci fotoaparátu. Aplikace bude k dispozici pro systémy Windows, iOS i Android.

Ještě nedávno, a možná i dnes, jsme nadšení z funkce „Panorama“ na našich smartphonech. Vývojáři ze společnosti Microsoft chtěli ale vzpomínku na realitu přiblížit ještě více a rozhodli se využít technologií, které již máme s menším vylepšením.

Nová aplikace Mobile Fusion společnosti Microsoft totiž bude schopna naskenovat jakékoliv předměty do takové podoby, že je bude možné vytisknout 3D. Budete potřebovat pouze váš smartphone. Aplikace bude dostupná pro systémy Windows, iOS i Android.

Jak to funguje?

Váš telefon sleduje objekt a poté vytvoří pomocí fotoaparátu model, který se skládá z několika snímků, které byly pořízeny z různých úchlů. Dle vývojářů nebude nutný žádný externí hardware ani připojení na wifi.

Ať už jste tedy kdekoliv na světě, a nebudete se chtít spokojit s pouhými fotografiemi, budete si moci vytvořit reálné objekty.

Zdroj: kinglydigital

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru