Mobile Fusion: Aplikace, díky které naskenujete a vytisknete cokoliv ve 3D

Koncem srpna Microsoft zveřejnil zprávu, že vyvíjí software, který umožní naskenovat cokoliv tak dobře, že nebude problém naskenované předměty vytisknout na 3D tiskárně. Vše probíhá přes aplikaci pro smartphony s názvem Mobile Fusion za pomoci fotoaparátu. Aplikace bude k dispozici pro systémy Windows, iOS i Android.

Ještě nedávno, a možná i dnes, jsme nadšení z funkce „Panorama“ na našich smartphonech. Vývojáři ze společnosti Microsoft chtěli ale vzpomínku na realitu přiblížit ještě více a rozhodli se využít technologií, které již máme s menším vylepšením.

Nová aplikace Mobile Fusion společnosti Microsoft totiž bude schopna naskenovat jakékoliv předměty do takové podoby, že je bude možné vytisknout 3D. Budete potřebovat pouze váš smartphone. Aplikace bude dostupná pro systémy Windows, iOS i Android.

Jak to funguje?

Váš telefon sleduje objekt a poté vytvoří pomocí fotoaparátu model, který se skládá z několika snímků, které byly pořízeny z různých úchlů. Dle vývojářů nebude nutný žádný externí hardware ani připojení na wifi.

Ať už jste tedy kdekoliv na světě, a nebudete se chtít spokojit s pouhými fotografiemi, budete si moci vytvořit reálné objekty.

Zdroj: kinglydigital

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru