Mladý chlapec vynalezl vychytávku, která zachrání životy zapomenutým dětí v autě

Nejednou se stalo, že rodiče zapomněli své dítě v autě při tropických vedrech. Hrozný scénář, který následuje, si umíme asi každý představit. Avšak jak tomu zabránit, aby nepozorní rodiče nezapomněli na své dítě, které vzadu sedí na sedačce?

Právě na to přišel teprve dvanáctiletý chlapec z Tennessee, který vymyslel takovou „vychytávku“, která by měla děti uchránit před ošklivou ba přímo strašnou smrtí.

Několik gumiček a lepicí páska zachrání dětský život

Andrew Pelham (12) vynalezl EZ Baby Saver již v loňském roce. Jeho výroba je poměrně jednoduchá a ani nějak náročná po stránce materiálu. K tomuto „vynálezu“ stačí jenom několik gumiček a barevnou lepicí pásku.

TV1

Jak to funguje?

Dlouhá a pružná páska se jenom přiváže o dveře vozidla na straně řidiče a druhý konec na zadní část sedadla řidiče. Dítě by se mělo následně posadit za řidiče.

Následně, když bude řidič odepínat tuto pásku (jinak se ven z auta nedostane), bude se muset podívat dozadu, kde uvidí své dítě…

TV2

Dá se vlastně říci, že tuto vychytávku si může každý vyrobit doma. Avšak čistě hypotetická otázka – kdo by nechával své dítě v autě? A taky, kdo by na něj zapomněl…?

Vyhrál 500 dolarů, za které si koupil nový notebook

Andrew také svůj vynález nazvaný EZ Baby Saver představil na národní soutěži mladých vynálezců, kde za něj vyhrál 500 dolarů. Co s nimi chlapec udělal?

Za vyhraný obnos si koupil nový notebook. „Chodí mi e-maily z celého světa,“ uvádí Andrew.

Na závěr jenom dodám, že minulý rok zemřelo v USA 44 dětí v přehřátém vozidle. Letos to je prozatím 13 tragických smrtích. Za všechno mohou zapomnětliví rodiče, kteří své děti nechali napospas tropickým vedrům ve svých autech. 

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru