Mladík snímal přes webkameru Miss Teen USA 2013

Devatenáctiletý mladík z Kalifornie byl zatčen, protože vydíral Cassidy Wolf, Miss Teen USA 2013. Oběťmi bylo i několik dalších žen. A co přesně udělal? Stačil mu k tomu počítač. Jednalo se o kyberšikanu.

Laura Eimiller, mluvčí FBI, potvrdila zprávu, že podezřelý Jared James Abrahams byl ve vazbě. Ovšem později byl propuštěn na kauci 50 000 dolarů a vyvázl jen s poučením, aby svůj počítač používal pouze pro školní účely. Protože ale nikdo nemůže věřit tomu, že to bude Abrahams dodržovat, byl na jeho počítač nainstalován software, který bude jeho aktivitu sledovat.

miss-teen-usa-2013-cassidy-wolf

Miss Teen USA 2013 Cassidy Wolf řekla, že byla hacknuta člověkem, který ji vydíral a prohlašoval, že má fotky blonďaté krásky, jak dělá věci „v soukromí svého pokoje“, o kterých by „nikdy neočekávala, že je někdo bude sledovat.“

Abrahams se prý na dálku naboural do počítače Cassidy Wolf a získal její nahé fotky pořízené webkamerou. Pak jí poslal email, ve kterém jí vyhrožoval, že fotky zveřejní, pokud neudělá to, co bude chtít. Klasický případ kyberšikany.

„Nebyla jsem si vědoma toho, že mě někdo sleduje (přes webkameru),“ uvedla Cassidy.

Abrahams  údajně po oběti požadoval, aby mu posílala další nahé fotografie a videa a aby se přihlásila do online video-volací služby a jednala dle jeho dalších pokynů. Vyšetřovatel případu řekl, že při jedné příležitosti Abrahams uvedl, že kdyby oběť neposlouchala jeho rozkazy, prostě by jen změnila svůj „sen stát se modelkou na sen stát se pornohvězdou“.

Z více zpráv vyplývá, že Abrahams, univerzitní student z Temeculy v Kalifornii, byl vyšetřován od března, když Cassidy oznámila, že se stala terčem hackera. Do jeho domu vpadli v červnu a zabavili mu počítač, mobilní telefon a hackovací software.

„Abrahams používal škodlivý software, aby zamaskoval svou identitu a získal nahé fotografie nebo videa oběti přes dálkové ovládání webkamer na jejich domácích počítačích bez jejich souhlasu.“

Zdroje: IB times, LA times

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

 • U stolního počítače je obrana jednoduchá, stáčí vypojit USB kabel. U notebooků je to složitější, když má webku a mikrofon integrovanou.

  Na víko s webkou, jde položit, silný papír, aby nebylo nic vidět, ale to neřeší problém s mikrofonem, že bude zaznamenávat co si v místnosti povídáte

  • konrad

   mne to nepomohlo: vytahnul jsem usb kabel, ale kamera fungovala dal.
   jedine co se stalo, ze mi neslo psat. tak jsem to zas zasunul nazad.
   tak to resim bilou plachtou pres kameru.
   a na odposlech pry funguje splochani vody, jako sprcha a podobne – to jsem videl v nejednom filmu.
   tak jsem dotahnul pokojovou fontanku a ta mi bezi vedle pocitace.
   mam jistotu, ze mne ted uz nidki sledovat nemuze

Nahoru