Dnes vyšlo 15 článků

Mladí podnikatelé aneb děti a teenageři, kteří vydělávají více než dospělí

Bill Gates založil Microsoft ve 23 letech, Steve Jobs založil Apple ve 21 letech a Mark Zuckerberg založil Facebook v 19 letech. V současné době se mezi mladými podnikateli objevují dokonce dvanáctileté děti, tedy byznysmeni ještě bez nároku na občanský průkaz.

Motivace, pracovitost, přístup k technologiím už od kolébky. Dnešní generace dětí vyměňuje velmi často život hraček za technologické přístroje. A nadaní jedinci se stanou úspěšní a už ve 13 letech vydělávají více než jejich rodiče.

Shubham Banerjee (13)

Pomocí Googlu se snažil zjistit, jak slepí lidé čtou. Ve spolupráci se společností Lego Mindstorms EV3 vymyslel tiskárnu brejlového písma, kterou pojmenoval Braigo. V současné době působí ve své společnosti Braigo Labs, která se zabývá prodejem levných tiskáren brejlového písma. Do úspěšného startupu mladého byznysmena investoval před nedávnem také Intel.

12619559905_1d5089f8fd_k

Prodává tiskárny brejlového písma

Soroush Ghodsi (13)

Zatímco někteří dospělí se ani jednou za život nestanou řediteli nějaké firmy, třináctiletý mladík z Waterloo působí v roli ředitele již podruhé. V současné době je ředitelem společnosti Slik Technologies, která se zabývá vyhledáváním, filtrováním a sledováním konkrétních společností na základě zadaných parametrů.

Soroush Ghodsi

Zakladatel firmy Slik Technologies

Rohan Agarwal (14)

Již ve svých dvanácti letech se naučil Rohan programovat. Specializoval se zejména na robotiku. Následně založil dnes úspěšnou společnost Aleopile, která nabízí konzultační poradenství v oblasti robotiky a webdesignu.

3ZaC_FV4

Už ve 12 uměl programovat

Jordan Casey (15)

Jordan je profesionální vývojář mobilních aplikací. Naučil se programovat v devíti letech a již ve dvanácti letech založil společnost Casey Games. V současné době se jedná o velmi úspěšnou společnost, která se specializuje na tvorbu mobilních her.

FoHZUHs0

Založil úspěšnou firmu a programuje mobilní hry

Erik Finman (16)

V patnácti letech proměnil 1 000 dolarovou investici do bitcoinu na 100 000 dolarů. Tyto finance použil k založení své společnosti Botangle, která se dnes zaměřuje na kurzy s online výukou.

pp65yiXB

Bitcoin chlapec

Mateusz Mach (17)

V šestnácti letech navrhl appku FIVE, která slouží k posílání zpráv ve formě posunkové řeči. Z Apple Watch tato aplikace udělala perfektní komunikační nástroj pro uživatele mezinárodní posunkové řeči.

17-mach-2

Navrhl aplikaci FIVE

Zdroj: The Next Web

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru