Dnes vyšlo 15 článků

Mladá Alanin Graef je historicky první dolarovou milionářkou, která zbohatla na prodeji virtuálních realit

Zkuste si vzpomenout, kolikrát vám rodiče říkali, ať přestanete sedět u her a jdete se učit na zítřejší test. Věřím, že pro řadu z vás to byla cenná rada. Avšak u mladé Anshe Chung udělali rodiče výjimku, byli raději potichu a nechali svou dcerku hrát. Proč? Mladá Anshe (vlastně Ailin) je totiž první milionář v historii, který zbohatl na základě transakcí ve virtuálním světě Second Life.

Povedlo se jí totiž něco neuvěřitelného – vydělat obrovské jmění ve virtuálním světě zmiňované hry Second Life, které pak zhodnotila i v reálném světě. Za všechno může poděkovat svému charakteru, který si pojmenovala “Anshe Chung”, a díky kterému se i dostala na zmiňovaný status milionářky. A aby to bylo ještě složitější, vůbec se nejmenuje Anshe. Její pravé jméno je ve skutečnosti Ailin Graef.

Virtuální finance zhodnotila reálnou finanční hodnotou

Second Life obnáší jednu obrovskou výhodu. Existují tam tak zvané Linden Dollars, které mohou být převedeny do reálné měny a zpět. Mladá Ailin ve hře vybudovala obrovská virtuální nákupní centra a obchody, zároveň se stala i majitelkou virtuálních cenných papírů. Dostala se do “zelených čísel” a vydělala na tom a získané virtuální finanční prostředky zhodnotila reálnou finanční hodnotou.

Mladá Alanin, jenž vydělala na prodeji realit v Second Life

Úspěch mladé hráčky se neuvěřitelně rychle rozkřikl a dostal se z virtuálního světa na ten reálný. Ailin totiž neustále dostává nabídky na vývoj a prodej nejrůznějších produktů a realit pro velké korporace. To jí dovedlo k založení společnosti Anshe Chung Studios, což je firma, jenž se specializuje na vývoj 3D prostředí pro edukativní aplikace, byznysové konference atp.

Kolik do hry Alinin doopravdy investovala?

Pokud jste se ještě nerozhodli zanechat zaměstnání či školy a začít na full time hrát Second Life, prozradím vám ještě jeden rozhodující detail. Ailin vydělala neuvěřitelné množství peněz, které předcházeli jistou počáteční investici. Musím vás vyvést z omylu, nejednalo se o obrovské částky. Její úspěch předcházel herní účet, který stojí 9,95 dolarů (v přepočtu necelých 240,- Kč).

Její charakter v Second Life -  Anshe Chung

Realitní makléř v oboru virtuálních realit

Výše jsem zmiňoval, že Alinin oslovují s nejrůznějšími nabídkami realit pro velké korporace. To bude asi tím, že se vypracovala na magnátku zejména díky obrovským transakcím, které uzavřela prodejem a koupí virtuálních realit. Second Life, jak již název napovídá, nabízí totiž neuvěřitelné možnosti. A pokud dokážete přesvědčit člověka, aby utratil za virtuální dům peníze, tak dokážete prodávat i reálné stavby stojící tam někde venku.

Samozřejmě se během kariéry charakteru Anshe Chung objevili i nespokojejí klienti, kteří si na internetu na její praktiky dosti postěžovali. Ale, který realitní makléř se obešel během své práce bez problémů? Je to tak alespoň dokonalý příklad, jak virtuální realita hry Second Life zrcadlí skutečný svět.

Zdroj: Monty

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru