MIT a Google navrhli kancelář spouštící se ze stropu

Nemáte ve své kanceláři, kterou sdílíte s dalšími kolegy, dostatek klidu? MIT a Google společně vyvinuli futuristický rozevírací “výběh” pro soukromé schůzky.

Tzv. open space kanceláře jsou hitem posledních let. Někde si je nemohou vynachválit, jinde na ně nadávají. Zatímco konzervativní Češi se často přiklánějí k prvnímu návrhu a raději sedí v soukromé místnosti, třeba v Silicon Valley je open space velmi častý. Podporuje totiž spolupráci. Problém nastává ve chvíli, kdy je potřeba uspořádat soukromé jednání.

google-mit

Právě proto přišli Google s MIT s originálním řešením. Vymysleli konstrukci, která za normální situace visí u stropu. Když se koná jednání, prostě se jen spustí dolů, a tak vznikne malá zasedací místnost pro šest až osm lidí. Plstěné obložení tlumí hluk zvenčí a dovnitř ani nikdo nevidí.

Zatím nevíme, zda Google poskytl nějaké finanční prostředky pro projekt a jestli náhodou nemá takovou závěsnou zasedací místnost také ve svém sídle.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru