Tisková zpráva: Mistr storytellingu Fabio Ambrosini hostem Impro institutu

Mistr storytellingu Fabio Ambrosini hostem Impro institutu

Mistr storytellingu Fabio Ambrosini hostem Impro institutu

Praha 22. ledna 2014 – V posledních dvou lednových dnech přivítá Praha světového odborníka v oblasti vyprávění příběhů Fabia Ambrosiniho. Pod hlavičkou Impro institutu zasvětí veřejnost do umění storytellingu spolu s lektorem improvizace Martinem Vasquezem v dvoudenním cyklu krátkých přednášek a praktických cvičení nazvaném „HOW TO CREATE A STORY!“.

Účastníci workshopu se pomocí účinných improvizačních technik naučí utřídit tok svých myšlenek do snadno srozumitelných a poutavých příběhů. Tyto techniky jsou vhodné zejména pro osoby, které se pohybují v oblasti reklamy, marketingu, obchodu a vzdělávání. Rozvíjí kreativní uvažování i rychlost reakce při komunikaci s klienty, partnery nebo kolegy, a pomáhá tak vybudovat pevné základy argumentace k dosažení vytyčeného cíle.

Metodu storytellingu využívá ve své praxi například celosvětově známá vzdělávací organizace Khan Academy, která do výuky aplikuje principy vizualizace a vyprávění příběhů, díky jimž si studenti osvojí znalosti rychle, zábavně a efektivně.

„V západní Evropě a severských zemích má storytelling velkou tradici, která je podložena existencí specializovaných kateder. Do České republiky bohužel trend storytellingu zatím nedorazil.  Proto jsme se rozhodli oslovit zahraničního specialistu Fabia Ambrosiniho,“ sdělil Martin Vasquez, organizátor akce a lektor improvizačních dovedností v Impro institutu.

Akce se uskuteční 30. – 31. ledna 2014 v konferenční místnosti pražského HUB centra na Smíchově. Z důvodu účasti zahraničního hosta proběhne v anglickém jazyce se simultánním překladem do češtiny.

Kapacita dvoudenního workshopu je v rámci zachování kvality a efektivity omezena na 15 účastníků. Rezervujte svá místa ZDE.

 

############################# Konec tiskové zprávy ###########################

O Impro institutu

Impro institut navazuje na tradici výuky a rozvoje improvizačních disciplín a technik zahraničních souborů. Současným propagátorem a jednou z nejvýznamnějších osobností technik improvizace v České republice je Martin Vasquez, zakladatel Impro institutu. Prostřednictvím tohoto subjektu sdružuje výrazné osobnosti z oblasti improvizačních disciplín a technik, které rozvíjejí a posilují vlastnosti z oblastí improvizace, kreativity, komunikace a týmové synergie. Impro institut se dále snaží poukázat na současné chybné vnímání improvizace jako formy laciné zábavy pro široké masy diváků.

 

O lektorech

Fabio Ambrosini promoval na Physics University of Bologna a doktorský titul v oboru vzdělávání získal na University of Malta. Je velice zkušeným facilitátorem a trenérem komunikace, divadla a improvizace. Působí také jako Art Director v On the Fly Theatre, herec a trenér v Iproteatro a v divadle Teatro Terra di Nessuno.

Martin Vasquez je absolventem pražské DAMU a Divadelní fakulty JAMU v Brně. Je zakladatelem České improvizační ligy a improvizačního divadla JUST! IMPRO, se kterým pravidelně vystupuje ve Švandově divadle v Praze. Své zkušenosti již řadu let předává na českých i zahraničních workshopech, seminářích a stážích zaměřených na trénink improvizace, argumentace a dalších komunikačních a prezentačních dovedností. Od roku 2006 účinkuje v pořadech Slam Poetry a v televizní stand-up comedy show Na stojáka natáčené živě pro Českou televizi a televizní kanál HBO. V roce 2012 založil centrum výzkumu a rozvoje improvizace s názvem Impro institut, které připravuje kurzy a workshopy pro korporátní klientelu i veřejnost. V letošním roce vydal ve spolupráci s nakladatelstvím GRADA svou knihu s názvem „Buďte mistry improvizace“.

 

Kontakty pro média
Lukáš Meitner
+420 607 489 996
meitner@improinstitut.cz

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru