Missy Titus: UX a vizuální designérka

Missy Titus působí v současné době jako UX designérka a vizuální návrhářka. Není součástí týmu lidí, ale sama se snaží využít svých znalostí a zkušeností z oblasti navrhování k tomu, aby zhmotnila prožitky co možná nejlépe. Lidé jsou dle Missy skutečně fascinujícím druhem a ona se chce pochopit, co se jim honí v hlavě a jek vnímají realitu. Mimo jiné také psala o úloze žen v designu a technologii vůbec. Vyjádření myšlenek za pomocí písma je pro ni naprosto fascinující a v poslední době dává mnoho krátkých rozhovorů třeba na webu Double Union. Angažuje se také při pomoci Filipínám. Věří, že její pomoc bude potřebná a vykouzlí mnoho úsměvů na lidských tvářích.   
Missy Titus

Jaký hardware používáte?

Na práci používám především patnáctipalcový MacBook Pro, který je napojený na monitor Dell a tablet Wacom Intuos Pro. K této sestavě si ještě připojím klávesnici Apple. Tu ale nutně mít nemusím, jelikož i klávesnice na notebooku mi často stačí.

Moje sestava mi prakticky poslouží v zimě i jako topení, jelikož často sedím u okna. V San Francisku, ale nijak dlouho zima netrvá. V uších mám skoro vždy sluchátka Apple. Jsou součástí mé osobnosti i tehdy, když zrovna neposlouchám nic.

Doma mám Apple Mac Mini a displejem Apple Thunderbolt a mini provedení tabletu Wacom. Používám také druhou generaci iPadu, a to především pro sledování videí na Netfix a Youtube. Knihy čtu na Kindle Paperwhite a na webu surfuju mnohdy na mém iPhonu 4.

Měla jsem iPhone 5, ale chodník v San Francisku byl natolik tvrdý, že to mobil zkrátka nevydržel. Když se nudím, dívám se na Apple TV.

Mnohdy také využívám WhiteLines notebook, který je typický šedobílou kombinací barev. Na rozdíl od černých či modrých čar působí psaní poznámek v něm mnohem neotřeleji a originálněji.

Jo, a řídím VW Beetle, který je vyveden v krásné šedé barvě!

A software?

Zjistila jsem, že nejjednodušším programem pro zpracování fotografií je Adobe Illustrator. Jinak ale používám mimo jiné i Photoshop na navržení ikon a nastavení webu.

Za pomocí Sublime Text se snažím dělat práci v HTML a CSS. Jinak ale pracují také s dalšími programy, jako jsou InDesign, PowrPoint anebo Keynote.

Z hlediska prohlížení webových stránek a běžné práce s emailem je pro mě optimální prohlížeč Chrome a Gmail či zálohování souborů na Google.

Pro komunikaci často nepohrdnu ani Hipchatem. Na řízení projektů mám Trello. Nepohrdnu ani Dropboxem na uložení souborů. Jsem i na Twitteru a na fotografie občas použiju i Instagram. Obdivuju i další skvělé věci jako Tumblr, Pinterest anebo Dribbble.

Jaká je vaše vysněná technická výbava?

Moje domácí výbava je skvělá, což potvrdí jak tablet Watcom, tak i skvělý monitor Thunderbolt. Ještě bych doma ocenila jeden notebook Apple Macbook Pro.
Jinak by mi stačila také větší tabule s velkými čistými listy papíru, na které bych mohla zaznamenat své nápady.

Časem bych také chtěla mít tým uživatelů UX kolem sebe, abych se s nimi mohla radit a vymýšlet nové nápady.

Zdroj: https://missy.titus.usesthis.com/

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru