Miroslav Motejlek po 7,5 letech nečekaně opouští svůj web motejlek.com

Po 7,5 letech fungování je to u konce. Ekonomický novinář Miroslav Motejlek skončil jako jednatel firmy a nečekaně opouští svůj web motejlek.com. Tato zpráva se začala šířit jako lavina. Za vším jsou prý neshody s Ondřejem Tomkem, který má ve firmě 34% podíl. Ten podle dostupných informací nařkl Miroslava z nelegálního obchodování s akciemi operátora O2.

I přesto, že Motejlek odchází, zůstává stále vlastníkem firmy, která od roku 2008 nese jeho jméno. Texty přestane dokonce dodávat i jeho spolupracovník Petr Skočdopole. Oba také začátkem dubna avizovali konec aktualizace profilů Motejlek.comna Facebooku a na Twitteru.

„K 30. dubnu 2016 ukončujeme veškerou činnost pro společnost motejlek.com, s.r.o. Jde především o publikování článků na motejlek.comlawyersmotejlek.comtravelmotejlek.com aenergymotejlek.com. Společně připravíme nový projekt,“ informují Motejlek a Skočdopole. 

motejlek-skocdopole

Miroslav Motejlek a Petr Skočdopole

Motejlek.com je ukázkou toho, že i placený online obsah může fungovat

Web patří mezi ukázky toho, že i zpoplatnění online obsahu může fungovat. Podívejte se na tržby v milionech korun, které za posledních 5 dokázali vydělat.

  • 2010: tržby 0,6, zisk 0,08
  • 2011: tržby 3,3, zisk 3,5
  • 2012: tržby 4,9, zisk 2,8
  • 2013: tržby 9,4, zisk 6,3
  • 2014: tržby 11,6, zisk 4,6

A tak Tomkovi nezbývá nic jiného než čekat na to, jak nakonec celá situace dopadne. Už teď je ale jasné, že celá situace zasáhne nejen všechnyí čtenáře, ale také samotný web, protože nese Motejlkovo jméno.

„Na server to vliv mít samozřejmě bude, ale na druhou stranu to není žádná tragédie, která by ohrožovala jeho existenci,“ uvedl k nastalé situaci Tomek.

Zdroj: Mediar, Byznys

Komentáře

Nahoru