Dnes vyšlo 15 článků

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek chce zavést sankce pro diskutéry na internetu

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek z ODS chce zavést sankce pro diskutéry v internetových diskuzích. Nelíbí se mu, že se v diskuzích objevují anonymní lži a pomlouvaný člověk se už proti nim nemůže pořádně bránit. Navrhuje proto vyšší finanční tresty a rychlejší soudy.

Vadá mu, že se v diskusích objevuje nespočet komentářů, mezi nimiž se najdou i nikým nepodepsané lži a člověk tak nemá žádnou možnost, jak se proti podobným útokům bránit. Jak sám ministr uvedl, jde mu hlavně o ochranu osobnosti. Řekl to v rozhovoru pro Lidové noviny.

Hned se na ministra snesla vlna kritiky. A jak jinak, než na internetu :-). Dovolím si uvést jednu citaci, se kterou naprosto souhlasím.

“Aby se Blažkovi jeho nápad nevrátil i s úroky. Ačkoliv jsou (zejména anonymní) internetové diskuse mnohdy příšernou a vulgární “nástěnkou” úvah a myšlenek “našeho” národa, pro velkou část účastníků představují on-line diskuse jednu z posledních možností, jak upustit páru naštvání a nespokojenosti a nevyjadřovat se jinak než verbálními prostředky. Ucpe-li takto Blažek významný “ventil” Papinova hrnce, může se stát, že hrnec (na náměstích či před ministerstvy) vybouchne a smete s sebou i spravedlivého kuchaře Dona Pabla.”

A také bych si dovolil připomenout, jak vypadala ochrana reputace firmy Prolux, kdy soud žalobě vyhověl a přikázal smazání celého diskuzního vlákna na Mesec.cz a na FinExpert.cz. Přitom ve vláknu reagovali pouze nespokojení či podvedení zákazníci. Vrchní soud potom tento verdikt zvrátil, ale až po odvolání.

Zdroj: Lidovky.cz

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru