Ministerstvo vyhlásilo soutěž pro grafiky, nikdo nevyhrál. Logo navrhlo samo ministerstvo

Ministerstvo zemědělství vyhlásilo soutěž pro grafiky. Měli navrhnout logo, které se objeví na českých potravinách. Komise do rukou dostala stovky návrhů, nicméně logem se nakonec stala vlajka ČR s nápisem „Česká potravina“. A s překvapením logo vzniklo na půdě ministerstva.

Ceska-potravina_logo-1024x654

Nové logo označující české potraviny

Potravina se bude pyšnit logem a nápisem „Česká potravina“ pouze v případě, že splní dvě základní podmínky. Místem výroby musí být Česká republika a musí splňovat stanovený podíl českých surovin. Ministerstvo zemědělství připravuje značení, podle něj spotřebitel pozná, zda se jedná o kvalitní český výrobek.

Návrhy od profesionálů neuspěly

Ministerstvo zemědělství si vybíralo logo ze stovky návrhů, přičemž žádný neuspěl. Poté byla soutěž prodloužena a odměna se z 50 000 Kč vyšplhala na 90 000 Kč. Avšak tuto částku neobdržel žádný grafik, neboť logo vzniklo na půdě ministerstva.

„Nikdo nikomu nemusel nic platit,“ podotkl ministr Marian Jurečka.

A co na logo říkáte vy? Líbí se vám? 

Zdroj / Foto: Media guru

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru