Dnes vyšlo 15 článků

Ministerstvo financí ČR zveřejnilo návrhy opatření v oblasti hazardních her

Ministerstvo financí ČR zveřejnilo návrhy opatření v oblasti hazardních her

Ministr financí Andrej Babiš dnes představil společně s náměstkem Ondřejem Závodským návrhy pro zvýšení efektivity výkonu a řízení státního dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi.

V rámci novely loterního zákona se navrhuje sjednocení technických podmínek pro výherní hrací přístroje a interaktivní videoloterní terminály a stanovení maximální částky, kterou lze za určitou dobu na těchto automatech prohrát. Andrej Babiš dále navrhuje zavedení efektivního mechanismu pro zrychlení procesu rušení herních povolení v návaznosti na účinnost obecně závazných vyhlášek.

Ministerstvo financí ČR dále pracuje na zbrusu novém loterním zákoně. Ten by měl legalizovat, regulovat a řádně zdanit všechny zahraniční internetové provozovatele hazardních her, dále zpřísnit správní trestání a zavést koncept zodpovědného hraní, repektive vybudovat centralizovaný monitorovací technický systém. Ten by měl umožnit spravovat veškerá data a údaje v oblasti sázkových her.

Proti nelegálním provozovatelům budeme postupovat nekompromisně. Zpřísníme jejich postihy,“ nechal se slyšet Andrej Babiš.

Komentáře

Nahoru