Minipočítač Evolveo WinPC Q4 s nízkou spotřebou

Co si budeme povídat, mnoho lidí má jasnou představu o tom, jak vypadá počítač. Kdybyste jim ukázali nové Elvoveo WinPC Q4, budou si myslet, že to je možná „taková ta krabička k televizi“. Nebo wifi router. Velikost by tomu docela odpovídala.

Evolveo představilo další kousek ze své rodiny minipočítačů. Je dostupný od konce června za cenu 5 200 korun.

WinPC Q4 má rozměry 190 x 140 x 43 mm. Disponuje čtyřjádrovým procesorem od Intelu, 2 GB operační paměti, 32 GB integrované paměti, kterou lze rozšířit SDHC/SDXC kartou. Obsahuje Bluetooth, čtečku SD karet, tři USB porty 2.0, HDMI a VGA výstup, 3.5″ zvukový výstup pro reproduktory/sluchátka. K internetu ho připojíte přes WiFi nebo LAN kabelem a dokonce do něj lze doinstalovat běžný 2.5“ pevný disk (klidně SSD). Běží na něm nejnovější operační systém od Microsoftu Windows 8.1.

evolveo1

evolveo2

Kdy sáhnout po minipočítači?

Minipočítače jsou ideální jako domácí počítače nebo na kancelářské práce. Evolveo WinPC Q4 nezabere moc místa, má malou spotřebu elektřiny, pasivní chlazení (nemá větrák, takže je tichý) a je vyroben z elegantního hliníku.

evolveo_spotreba

Spotřeba je výrazně nižší než u běžných počítačů

Zvládne práci s MS Office, Adobe Photoshop, surfování po internetu, sledování videí na YouTube a něco si na něm i zahrajete. A hlavně ušetříte. Pokud počítač nevyužíváte pro žádné činnosti, k nimž je zapotřebí výkon, minipočítač by pro vás nebyl špatnou volbou.

Komentáře

Nahoru