Minimalistická tapeta na Android ukazuje užitečné informace

Google necpe všechny své aplikace do všech telefonů s Androidem. Jednou z těch povedených, které nejsou předinstalované, je i Meter – nádherná, minimalistická a interaktivní tapeta. Umí zobrazit stav baterie, Wi-Fi / mobilní signál a počet upozornění. Všechno je hezky barevné a animované.

Za aplikací Meter, kterou stáhnete na Google Play, stojí Google Creative Lab. To je divize Googlu, v rámci níž si zaměstnanci mohou tvořit, cokoliv je napadne a mají pocit, že to bude úspěšné.

Jak Meter funguje

Tapeta vám v jednu chvíli zobrazuje pouze jeden údaj, ale údaje se střídají, když rozsvítíte obrazovku nebo se vrátíte na domovskou obrazovku z otevřené aplikace. Malou nevýhodou tedy je, že si nemůžete vybrat, co se vám zobrazí. Údaje o baterii, Wi-FI / signálu a notifikacích se střídají a nemáte možnost přizpůsobit si barvy ani tvary. Dostanete přesně to, co tady vidíte. Přesto je to vizuálně hezký způsob, jak zobrazit důležité informace.

Baterie

Ten velký kruh reprezentuje plnou baterii a kruh uvnitř znázorňuje, kolik energie vám zbývá. Pro přesnější údaj je to pod kruhy napsané v procentech. Vnitřní kruh je interaktivní, pohybuje se podle toho, jak telefon nakláníte.

this-is-the-battery-meter

Wi-Fi / mobilní signál

Ukazuje vám sílu signálu. Čím více je trojúhelník vyplnění, tím silnější máte signál. Taky se naklání podle toho, jak pohybujete s telefonem.

the-wi-ficell-signal-meter

Notifikace

Tenhle modrý čtverec slouží pro oznámení notifikací. Úzké obdélníky v něm reprezentují jednotlivé notifikace a každý obdélník je o odstín tmavší. Při naklonění telefonu nic nedělá.

and-this-is-the-notifications-wallpaper

Komentáře

Nahoru