Dnes vyšlo 15 článků

Miniaturní počítač s Androidem vybral na Kickstarteru zatím přes 34 milionů korun

2d5d9c82e8e54453e35f2b654fef65dd_original

Miniaturní počítač Remix Mini

Miniaturní počítač, který se skrývá pod názvem Remix Mini, vybral v rámci crowfundingové kampaně přes 1,47 milionů dolarů (v přepočtu cca 34 milionů korun) od více než 19 700 přispěvovatelů. Dle jeho tvůrců se jedná o první skutečný počítač s Androidem.  

Počítač disponuje operačním systémem Remix OS, který je založen právě na Androidu. Nespornou výhodou je, že v počítači můžete pracovat s jakoukoliv aplikací, která je dostupná právě pro Android. Stejně jako u klasických desktopových počítačů, tak i na Remix Mini můžete připojit vstupní a výstupní zařízení (myš, monitor, klávesnice). Samozřejmostí je hlavní panel a plnohodnotný multitasking.

Malá krabička podobná routeru

d1ff03e4bc1c505eb3188947938f9636_original

Možnost otevírání více oken a hlavní panel

Na první pohled se jedná o krabičku podobnou routeru. Nicméně tato krabička skrývá 64 bitový procesor se čtyřmi jádry taktovanými na 1,2 GHz. Základní varianta nabízí operační paměť 1 GB a datový prostor o velikosti 8 GB. Pakliže toužíte po vyšším prototypu, potom využijete paměť 2 GB a úložiště o velikosti 16 GB.

Zakladateli unikátního projektu jsou tři bývalí inženýři z Googlu. Na projektu pracují již od října 2013. V minulosti na Kickstarteru uspěli s tabletem s Remix OS a v současné době na portálu útočí s novým mini počítačem.

Zdroj: Kickstarter

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru