Mini domek Casa Ojalá aneb dům mnoha tváří a umístění

Mini domek Casa Ojalá aneb dům mnoha tváří a umístění

Malý dům o rozloze 27 m² s více než 1 000 interiérovými řešeními pracujícími synchronně bez změny původní struktury a tvaru. Casa Ojalá se vyvíjí z ručního mechanického systému složeného z lan, řemenic a kliků, což hosta přivádí do pocitu lodního prostředí. Domek je novou formou bydlení a umístit si ho lze takřka kdekoliv. Předobjednávky na koupi tohoto architektonického a praktického skvostu budou brzy spuštěny. 

„Obytná budova s ​​vysokou flexibilitou“ je název patentovaného projektu č. 102017000143538, registrovaného jako model a design Evropského společenství pro duševní vlastnictví pod číslem 005822269 od architekta Beatrice Bonzaniga ze studia IB. Casa Ojalá má dvě ložnice, jednu s manželskou postelí a jednu se samostatným lůžkem, koupelnu, terasu, kuchyňský kout a obývací pokoj, které lze ve skutečnosti průběžně přeměnit na sebe nebo přeměnit do velkého venkovního prostoru. Shrnout můžete střechu I podlahu. Hranice mezi exteriérem a interiérem je lehce stíratelná.

11casa-ojalaitalytuscany

13casa-ojalabolivia

Flexibilita prostoru je umožněna díky inovativnímu řešení posuvných stěn ze dvou různých materiálů: textilie a dřeva. Pro posuvné dřevěné stěny, které jsou svinuty na sloupcích umístěných na okraji obvodu a ve středu konstrukce, bylo vybráno pletivo Wood-Skin se svislým pruhovaným vzorem.

Použitý materiál:

1. Dřevěné stěny – dřevěná kůže

2. Textil – udržitelný

3. Dřevěné povrchové úpravy – udržitelné zdroje

K dispozici je přibližně dvacet možností, jak zvýšit flexibilitu Casa Ojalá, což z ní činí plně přizpůsobitelný produkt. Casa Ojalá je naprosto přizpůsobivá svému hostu nebo majiteli. Domek je malý, lze jej rozebrat a lehce přepravit.

 

Zdroj, foto: archello.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru