Dnes vyšlo 15 článků

Mimořádně nadaný jasnovidec? Ne – pouze únik dat z Facebooku

Dave je mimořádně nadaný jasnovidec, který dokáže zjistit specifické informace o vašich financích. Následující video – kampaň společnosti safeinternetbanking.be, odhaluje kouzlo této magie, aby si lidé uvědomili, že informace o celém jejich životě lze nalézt online a nutí tak každého k větší obezřetnosti.

Nebezpečí úniku dat

Většina lidí opravdu tráví obrovské množství svého volného času právě na internetu a sdílí o sobě spoustu důvěrných informací prostřednictvím sociálních sítí. Na Facebooku například najdete nejen stovky rodinných fotografií, ale i data narození daných osob, jejich adresu, informace o volnočasových aktivitách atd. Přitom si lidé často neuvědomují fakt, že tyto informace mohou být zpřístupněny online. Podvodníci tedy mohou získat tyto informace a využívat je pak ve svůj prospěch. Společnost Safeinternetbanking (belgická nezisková organizace) proto přišla se zajímavou kampaní, pomocí které upozorňuje na zmíněné nebezpečí.

Odhalení kouzla skrývající se za touto magií?

Dave je šedovlasý muž s duchovním výrazem ve tváři. Je to kartář. Nebo…lépe řečeno, Dave předstírá, že je kartář. Ve skutečnosti se jedná o herce, který získává pomocí malého sluchátka informace o tom, co má daným osobám říkat. A jak video prozrazuje v závěru, lidé, kteří mu poskytují dané informace, jsou hackeři schovaní za oponou.

Dave v kampani poskytuje osobní poradenství zdarma. Nejprve osobám, které přijdou na konzultaci sděluje velmi osobní informace, jako například kolik utratili za oblečení minulý měsíc, jaké je číslo jejich bankovní karty, jaká byla cena jejich domu, kde byli minulý pátek atd. Poukazuje na skutečnost, že celý váš život je zachycen online, a informace, které jsou pak k dispozici, mohou být použity proti vám. Proto tedy, až příště budete přidávat příspěvky na Facebook…buďte opatrní.

Zdroj: safeinternetbanking.be

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru