Mimika obličeje

animated-faces-designboom-01

Zřejmě své mimické projevy nijak extrémně detailně nezkoumáte. Možná máte v malíčku to, jak se pomocí mimiky vyjadřují vaši blízcí, ale věřte, že tak, jako v následujícím videu, to rozhodně nevypadá. To, co uvidíte, se vám bude zdát strašidelné nebo aspoň prostě podivné. Ale takhle opravdu vyjadřujeme své emoce.

Amsterdamský umělec Mike Pelletier prozkoumal lidské emoce a potom je vyjádřil pomocí technologií. Když se podíváte na gify a video, uvidíte počítačem generované obličeje s ďábelskými úsměvy, zkroucenými rty nebo vyceněnými zuby. Místy si připadáte jako v hororu. Ovšem tyto vymodelované obličeje jsou přesně srovnatelné s lidskými, takže si představte, že stejné grimasy děláte i vy. Po tomhle videu vás určitě přejde chuť se smát…

 

Mezi jeho zájmy patří přírodní vědy, dějepis, IT a zvířata. Není zrovna sportovní typ (nesnáší sport) i když ví, že mu to prospěje. Ale když už se musí hýbat, nejčatěji plave. Obětavě se stará o své dvě kočky (je to kočičí typ člověka), o svého psa a pár rybek.

Komentáře

Nahoru