Milovníci marihuany u monitorů: Legální prodej marihuany za rekreačními účely

Vyznavači lehkých drog asi u svých monitorů nevěřili svým očím, když zjistili, že prodej marihuany bude v Coloradu od Nového roku legální. K rekreačním účelům se tady marihuana skutečně začala prodávat, a to s doslova rekordními zisky. Tržby sahaly dokonce až k milionu dolarů (zhruba 20 milionů korun), což je na to, že i tuto lehkou drogu lze obstarat i mimo obchody, skutečně úctyhodné.

Prodej marihuany v Coloradu

Novinky o konopí se šíří opravdu rychle

O tom, že novinky internetem putují neskutečně rychle, není pochyb. Události týkající se marihuany ale mnohdy předčí všechna očekávání. Organizace National Cannabis Industry Association mluví o tom, že půjde pravděpodobně o nejvyšší tržby roku.

V Coloradu bylo otevřeno třicet prodejen, jež se specializují na prodej marihuany pro rekreační účely. Jedná se v podstatě o obchody, které v minulosti již marihuanu prodávaly, ale jen pro účely léčby. Vybrat nebylo jednoduché, jelikož licenci chtělo 348 obchodníků.

Prodej marihuany schválen i ve Washingtonu

Ve státu Washington je prodej marihuany schválen také. Produkty s obsahem marihuany se ale v obchodech objeví až koncem roku.

V dalších dvaceti státech USA je prodej produktů s obsahem marihuany a marihuany samotné povolen jen pro léčebné účely.

Marihuana v USA

Ani legalizace není bez omezení

Ani legalizace ovšem konopí nestaví do pozice, kdy by jeho užívání neomezené. Produkty prodávané v Coloradu nemohou obsahovat více než 100 miligramů THC.

Jestliže chtějí lidé pěstovat své rostliny doma, pak mohou vlastnit v jen 6 rostlin. U sebe mohou mít při prohlídce v maximu 28 gramů drogy. Více si ostatně ani nemohou v legálních obchodech koupit.

Na veřejnosti je konzumování marihuany zakázané a koupenou marihuanu nemohou lidé z Colorada převážet někam jinam. Pokud tedy patříte mezi vyznavače marihuany, tak věřte, že si ji ani fyzicky, ani po internetu od někoho z Colorada určitě nekoupíte!

Zdroj: https://www.rollingstone.com/politics/news/the-next-seven-states-to-legalize-pot-20121218
          https://efektonoticias.com/internacional/largas-filas-en-tiendas-de-colorado-que-venden-marihuana

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

  • JMÉNo

    Zlatej Kolesa, (at odpociva v pokoji)

Nahoru