Milionové impérium – má skutečně takovou cenu?

Milionové impérium. Neslyšeli jste ještě o tomto fenoménu? Nebyli jste na školení ani jste neviděli žádné video o tom, jak se stát úspěšným a začít vydělávat miliony? I když jste o tom dodnes možná nic neslyšeli, už teď se vám to začíná líbit, že? Kdo by se nechtěl stát úspěšným, bohatým a spokojeným člověkem. Pár korun za školení, jak k tomu dospět, byste asi obětovali. Ale opravdu vám takové školení něco dá?

Za vším stojí info-podnikání

David Kirš o sobě tvrdí, že je průkopníkem info-podnikatelství v Čechách. Info-podnikatel je podle něj nejchytřejším podnikatelem dneška, protože je to někdo, kdo pro svou práci používá tři věci:

1. Sebe. Své zkušenosti, znalosti, dovednosti a know-how – především také schopnost umět všechny své znalosti a dovednosti prodat.

2. Druhé. Jednak zákazníky, kteří by využívali jeho služby a jednak jiné info-podnikatele. Jimi se inspiruje a učí se od nich nové věci.

3. Internet. Ví, že je to tržiště dneška a že neexistuje lepší místo, kde dnes prodávat.

No a k těmto třem věcem má přístup téměř kdokoliv.

Milionové impérium staví na informacích a internetu

Info-podnikání je o informacích. Informace dnes hýbou světem. Jen se podívejte na Google – žije jenom z toho, že zprostředkovává lidem informace. Pokud i vy poskytnete lidem informace, které jim pomohou řešit jejich problémy v různých oblastech života, stanete se info-podnikatelem. A na tomto principu je založeno Milionové impérium.

Milionové impérium se opírá o to, že silným a významným médiem dnešní doby je internet. Na něm se točí velké množství peněz. Většina podnikatelů jej ale neumí využívat ve svůj prospěch. Online trénink Miliónové impérium se tedy zaměřuje právě na tohle. Naučíte se, jak propagovat a využít své dovednosti a to nejen na internetu.

Milionové impérium vás láká k první části tréninku, který je úplně zdarma.

Milionové impérium vás láká k první části tréninku, která je zdarma.

Školení online

Online školicí program je rozdělen do dvou částí. První část je zcela zdarma (zřejmě za účelem nalákání více zájemců), je rozdělena na 3 týdny a vy v každém týdnu získáte přístup k jednomu videu. V těchto 3 videích objevíte:

 • 5 kroků, jak přesně budovat své online podnikání (dovednost, značka, produkt, systém, kampaň)
 • 5 konkrétních webových stránek, které pomohly během 30 dní vygenerovat 5,3 milionu Kč a jak by takové stránky měly vypadat
 • nejčastější chyby, kterých se dopouští internetoví podnikatelé

Druhá část, která už není tolik obecná, je však zpoplatněna. David Kirš zřejmě spoléhá na to, že první částí natolik zaujme, že budou mít všichni zájem pokračovat v části druhé. Zde se dozvíte postup a strategii toho, jak se dostat k velkým výdělkům z podnikání. Tato strategie vychází ze zkušeností Davida Kirše, ale i světových marketingových expertů jako Brendon Burchard, Joe Vitale, Frank Kern nebo Dan Kennedy.

Obsahem druhé části jsou:

 • přesné postupy a krokové návody
 • jaké internetové technologie a systémy použít
 • jaké pluginy pro weby použít
 • kde získat návštěvnost
 • jak vytvořit strategická spojenectví
 • techniky a strategie

Takhle nějak to tedy funguje. Pokud si však myslíte, že projdete tímto online školením a pak do roka a do dne vyděláte milion, mýlíte se. V tom to není. Tohle školení vám může poskytnout jen pár základních informací, jak začít, nebo ve vás zapnout ten správný impuls, který povede k vašim správným rozhodnutím a následným úspěchům. Lidé tomu ale opravdu věří. David Kirš je dokáže přesvědčit. To se ukázalo především na skupinovém školení, kolem kterého nastal v poslední době takový rozruch.

Sliboval vystoupit z řady

Vystoupit z řady se účastníkům školení skutečně povedlo. Dokonce si mohli i stoupnout na židle. A zatleskat si. A říci si, jak moc se milují. A zatancovat si. Cože? No ano, tyhle aktivity byly opravdu obsahem školení Milionového impéria.

A někteří lidé to nenechali bez komentáře. Největší diskuzi rozpoutalo video Petra Jeníka, který svůj názor, co si o takovém semináři myslí, vyjádřil naprosto jednoznačně.

Při prvním pohledu dojdete zřejmě k závěru, že je to opravdu …. zvláštní? Lidově to vyjádřeme prostě praštěné. Je to jasná davová psychóza, připomíná to skoro nějakou sektu.

A samotné školení se pak zdá asi tak účinné, jako když někdo na předváděcích akcích prodává důchodcům ono strašně levné a výhodné nádobí. David Kirš je manipulátor, ale zároveň také velmi schopný člověk. Kdo z vás by dokázal lidi takhle nadchnout pro psychologické fakty, které si možná přečetl v nějaké knížce, a vydělat na tom?

Výborně to v diskuzi Webtrhu vyjádřil uživatel Mity:

Spíš mi to připadá jako hodina tělocviku pro slabomyslný :-D ..při těch záběrech se mi zvedal kufr.. musíte ale uznat, že Kirš je vcelku dobrej.. zmanipulovat tolik lidí, doma z toho má milionové impérium a může se všem těmhle zoufalcům smát :-)

Více vás možná pobaví ceník tohoto přínosného semináře, kde si zatančíte a pobavíte se:

Vstupenka MIO Živě 9.750 Kč bez DPH (11.797,50 Kč s DPH)

Vstupenka MIO Živě + VIP 19.740 Kč bez DPH (23.885,40 Kč s DPH)

I když toto jsou ceny podle Petra Jeníka, u kterého je naprosto jasné, že se k Milionovému impériu staví negativně, někteří účastníci semináře tvrdí, že za něj deset tisíc rozhodně nedali. I dva tisíce by možná byly moc. Ovšem na webu Milionového impéria v odstavci Garance skutečně figuruje neuvěřitelná částka 9750 Kč.

Nicméně z příspěvků některých diskutujících vychází nejhůře Petr Jeník. Celý seminář přece nebyl jen o tom, co Jeník ukazuje ve svém videu a někdo si z něj opravdu mohl něco přínosného odnést. Vždyť úspěch je opravdu hodně závislý na vašem myšlení. Že by jádro tohoto školení vlastně nebylo až tak úplně nesmyslné?

Ti, kteří se Davidem Kiršem inspirovali, aneb další milionová impéria

Všechna milionová impéria fungují na prakticky totožném principu. Základem je web, který má poutavý název a poutavou adresu, stejně jako stylový design. Hned na hlavní stránce webu se nachází úvodní video, které ve vás má probudit myšlenku, že pokud budete dodržovat vše, co vám zde poradí, sklidíte jedině úspěchy.

Milionová impéria se objevují v různých oblastech – od toho, jak sbalit ženu, až po porod bez obav. Prvních pár lekcí je zdarma, další tutoriály jsou obvykle zpoplatněny.

Boom Milionového impéria Davida Kirše prostě zřejmě inspiroval mnoho dalších rádoby podnikatelů.

https://www.porodbezobav.cz/

Kurz má nastávajícím maminkám radit, jak prožít krásný a posilující porod a být spokojenou a sebevědomou maminkou. Majka, která vystupuje v úvodním videu, se opírá i o vědecké výzkumy, které prý dokazují, že připravené maminky si u porodu vedou lépe. Není se čemu divit, Majka vsadila na správnou oblast působení, protože v těžkých chvílích těhotenství je za mnoho žen rádo za každou pomoc.

soutez-banner-porodbezobav

https://jazykovarevoluce.cz/

Web jazykové revoluce patří svým vzhledem mezi ty obyčejnější, méně lákavé. Michal Urbánek, který za projektem stojí, však působí správně sebevědomě, jak je to v případě milionových impérií důležité. Tvrdí však, že program pro tento kurz připravoval více než rok a půl. Zajímavé je, že projekt Milionového impéria Davida Kirše byl spuštěn v srpnu loňského roku. Kirš prý myšlenku milionových impérií přinesl do Čech jako první… Inspiroval se tedy Urbánek v zahraničí?

https://jdizasvymsnem.cz/

A máme tu krásný příklad toho, jak někdo napodobování Davida Kirše úplně nezvládá. Rovněž web Jdi za svým snem totiž nepůsobí příliš profesionálním dojmem. Video se značně liší od většiny videí webů milionových impérií. Nevystupuje v něm žádný sebevědomý člověk, který by vysvětloval, o co se v projektu jedná. Ani vzhledem k počtu Facebookových fanoušků (94) nelze říci, že by se jednalo o jeden z těch úspěšnějších projektů.

https://www.seoskola.cz/

Je poznat, že za SEO školou stojí člověk, který tomuto tématu opravdu rozumí. Josef Řezníček se rozhodl své znalosti nabídnout i jiným uživatelům. Jeho kurz vás naučí, jak získat více zákazníků na vaše webové stránky. Zajímavostí, která SEO škole přidává na důvěryhodnosti, je fakt, že vznikla ještě před Kiršovým projektem Milionového impéria.

SEO škola patří bezpochyby k nejúspěšnějším milionovým impériím.

SEO škola patří bezpochyby k nejúspěšnějším milionovým impériím.

https://centrumzmen.cz/

Centrum změn vám má pomoci od základů změnit váš život a stát se šťastnějšími. Podle kouče kurzu Vladimíra Vymětala je celý problém v tom, že 90% lidí prožívá svůj život špatně. Jeho kurz by vás měl naučit opaku, přilákat do vašeho života štěstí a naučit vás více si jej užívat. Pozitivní je rozhodně skutečnost, jak je vidět, že web nějakým způsobem žije – přibývají zde stále nové příspěvky ať už od koučů či od uživatelů.

https://www.milionovaprilezitost.cz/

Udělat z vás nového finančního poradce má Milionová příležitost. Clipsan, kteří pro finančního poradce Pavla Fara v červenci loňského roku připravovali web, uvádí, že Fara svým online kurzem za 2 měsíce oslovil 3000 nových kontaktů a vybudoval si v ČR respektované jméno. „Celkové tržby přímo realizované na základě kampaně přesáhly jeden a půl milionu korun,“ píší Clipsan.

Web Milionové příležitosti moc přívětivě nevypadá.

Web Milionové příležitosti moc přívětivě nevypadá.

https://zenyzenam.cz/

David Kirš své metody zřejmě často vysvětluje i doma. Jeho manželka se rozhodla pomáhat ženám při boření zažitých mýtů, kterým mylně věří. Kurz by vám měl poradit, jak být spokojenou, zářivou a naplněnou ženou, milující manželkou, dcerou, kamarádkou a kolegyní a v neposlední řadě jak milovat svůj život. Pod záštitou projektu se čas od času pořádají i nějaké akce. Poslední, konaná 22.6.2013 nesla název „Rituál milenky“. Mělo se jednat o další z řady rituálních seminářů, na kterém měli objevovat a mapovat archetyp Milenky. Tenhle projekt se tedy řadí po boku těch úspěšnějších, počet přihlášených do kurzu se pohybuje ke dvaceti tisícům.

https://skolanavyku.cz/

Pavel Říha ze Školy návyků vás chce naučit vědomě se rozhodnout, jaké návyky mají utvářet váš život a jaké nikoliv. Docela působivě se ve videu zmiňuje o tom, zda byste chtěli být jako ti lidé, kteří se neustále smějí a mají dobrou náladu, jsou bohatí, zdraví, mají chytré děti, vysportovanou postavu, … Podle něj jsou úspěšní, protože se stali architekty svého života. No a pokud se i vy chcete stát architektem svého života, nepotřebujete k tomu samozřejmě nic jiného než Školu návyků.

https://www.geniusacademy.cz/

Michal Hanuš vás chce naučit, jak používat vaši dokonalou paměť. Láká vás na to, že vám ukáže, jak si během hodiny zapamatovat číslo pí na 100 desetinných míst. Genius Academy nemá zrovna malé cíle. Pomáhá učit to, co jsme se měli učit ve škole, a chce vytvářet svět, kde se tohle ve školách skutečně učit bude. Opravdu má tento kurz takový potenciál, aby mohl změnit školní osnovy?

https://www.mistrovstvisvadeni.cz/

Velice lákavý kurz, který vás má naučit svádět atraktivní ženy a dívky. David poukazuje na to, že to rozhodně není o penězích nebo vzhledu, protože ani on nevypadá moc úžasně. Prý jen českým mužům pomáhá uvědomit si jejich hodnotu a navrátit jim snížené sebevědomí. Každý muž má tak šanci proměnit se v Casanovu.

Kurz začíná možností stáhnout si ebook zdarma s názvem 10 největších chyb, kterými holku zaručeně odradíš.

Kurz začíná možností stáhnout si ebook zdarma s názvem 10 největších chyb, kterými holku zaručeně odradíš.

A milionových impérií je určitě více a jistě jich ještě bude přibývat. Všechny staví na tom, že informace mají cenu zlata. Koneckonců všichni následovníci Davida Kirše ale vypadají docela podobně – stejné úsměvy, nonverbální triky apod. Opravdu to může fungovat?

Komentáře

 • Petr Jeník

  Vcelku solidně napsané, jen ten poslední odstavec jsem trochu nepochopil. Nemám pocit, že s diskusí vycházím nejhůř. Ba naopak. To video má opravdu hodně pozitivních ohlasů. Zaznamenal jsem asi tak 10-15 lidí, co tu akci obhajují. Ovšem dost fanaticky. Píší desítky komentářů a mají tedy navrch co do počtu komentářů. Co se počtu lidí (a nikoli počtu komentářů) týká, tak tam jsem zaznamenal poměr pozitivních/negativních reakcí tak 10:1. A to mě hodně těší. Upřímně čekal jsem to daleko horší.

Nahoru