Dnes vyšlo 15 článků

Milionové impérium, které prý funguje: Cesta pravého muže

Pamatujete si na to období, kdy byl v Česku najednou obrovský boom takzvaných „Milionových impérií“? Internet byl plný stránek, které vám chtěly radit, jak být spokojenější se svým životem, jak zvládat svádění, jak se připravit na porod nebo třeba jak zbohatnout. Někdo asi zjistil, že se na to lidé chytají, a proto se jich v jednu chvíli vyvalilo tolik.

Nicméně našla se i spousta lidí, kteří se těmto online kurzům vysmívali. A ještě víc se vysmívali lidem, kteří se do nich pustili a tvrdili, že jim skutečně pomohly. Třeba Petr Jeník se veřejně vyjádřil, že ti, kteří se vydali na seminář jednoho z online kurzů, jsou akorát „banda zoufalců“. A o Milionových impériích se psalo dokonce i v Lidových novinách. Rozebírali to tam dost podrobně a taky to neviděli jako nějak extra prospěšnou věc. David Kirš, zakladatel úplně prvního původního Milionového impéria, prý jen vymývá mozky.

Nicméně najdou se i lidé, kteří se do nějakého online kurzu k rozvoji osobnosti nebo dovedností přihlásili, spokojeně jím prošli a opravdu se jim změnil život, takže své investice nelitují.

Příběh toho, který své účasti v online kurzu nelituje

Mezi takové patří i Daniel Nytra, který vystudoval IT na ČVUT. Pak se tak nějak protloukal životem, až došel do stádia, kdy byl ze svého bytí naprosto unavený. Nepomáhalo nic. Neměl ani chuť být v kontaktu s nějakými lidmi.

pravi-muzi

Chcete být praví muži?

Až přišel na Cestu pravého muže, což je takové další milionové impérium. Prý chce přimět muže směřovat k vyšším hodnotám a k hledání pramene své důstojné síly, vnitřní svobody, lásky a skutečného prožívaného smyslu života. Projdete si sedmi kroky a sedmi výzvami. A pak se vám změní život. Že to zní směšně? Ale u Daniela to přesně takhle bylo!

Na Cestu pravého muže se vydal v roce 2013. Šesti nebo sedmi tisíc, které investoval, prý vůbec nelituje. Podle jeho slov to byla naprostá bomba. Na začátek každého kroku se podíval na video k tématu, pak si přečetl pdf dokument, splnil úkol a věnoval se i videochatu.

Ve článku na svém webu to podrobně popisuje a dokonce se tam dělí i o zajímavé postřehy, na které v průběhu kurzu přišel. No a samozřejmě vám doporučuje, ať to taky zkusíte. Další kolo přihlášek totiž končí už 6. října.

„Za ty prachy to stojí,“ píše na blogu Dan.

Takže co myslíte? Mají milionová impéria skutečně takovou cenu? Nebo se jedná jen o vymývání mozku?

Komentáře

Nahoru