Miliardový startup Square od spoluzakladatele Twitteru míří na burzu

Jack Dorsey, spoluzakladatel Twitteru a člověk, který dostal nápad na založení dalšího miliardového startupu Square, konečně dostal svou firmu k veřejné nabídce akcií. Za první polovinu tohoto roku získal Square tržbu ve výši 560,6 milionů dolarů a ztrátu 77,6 milionů dolarů.

Jacku Dorseymu se konečně podařilo dostat svou firmu k veřejné nabídce akcií. Spolu  tím, vyšlo taky najevo pár finančních zpráv. Například to, že za první polovinu tohoto roku získal startup Square tržbu ve výši 560,6 milionů dolarů a ztrátu 77,6 milionů dolarů. Čísla jsou to pozoruhodná, v segmentu, ve kterém se v posledních letech objevila spousta konkurenčních služeb, které se snaží ukousnout svůj díl z koláče. I díky neustálému růstu nebude pravděpodobně Square ještě několik let profitabilní, a prý to ani není cílem. Na americké NYSE by se měl již brzy objevit pod označením SQ.

g937622g00w88

Square má stále k dispozici přes 197 milionů dolarů v hotovosti

Podle serveru TechCrunch má Square stále k dispozici přes 197 milionů dolarů v hotovosti a v první polovině roku se mu podařilo zprostředkovat platby v celkové výši 15,9 miliard dolarů, to je zhruba o 5 miliard více, než za stejné období v předchozím roce. Dorsey podle všeho stále vlastní 24,4% procent společnosti, která je ceněna na 6 miliard. Druhý nejzásadnější podíl má investiční společnost Khosla Ventures, která vlastní 17,3%.

square-nyseZdroj: Techcruch

 

Komentáře

Nahoru