Dnes vyšlo 15 článků

Miliardář Křetínský a spol. se stane novým spolumajitelem CZC.cz

Společnost E-commerce Holding, která spadá do investiční skupiny Rockaway, plánuje rozšíření. Internetové bohatství Jakuba Havrlanta, v němž mají peníze také významní miliardáři Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, majetkově vkročí do firmy CZC.cz (dříve Czech Computer). Nicméně neměla by to být poslední letošní akvizice pro E-commerce Holding.

Ani jedna strana doposud nezveřejnila, o jakou výši investice se bude jednat. Podle spekulací se uvádí, že by se mělo jednat o částku do 100 milionů korun. Avšak vedení společnosti E-commerce Holding odmítlo dále tento deal komentovat.

E-commerce Holding

E-commerce Holding

Již dříve byla zveřejněna zpráva, že CZC by mělo využít skladové prostory v Rudné u Prahy, jejichž majitelem je právě společnost E-commerce Holding. Firma se nechala slyšet, že letos s nákupy rozhodně nekončí. Jejím cílem je nakoupit další služby e-shopů a propojovat je.

„Projekt E-commerce Holding považuji za zajímavou příležitost s velkým potenciálem, která může vhodně doplnit naše hlavní internetové aktivity, tedy online divizi společnosti Czech News Center,“ vyjádřil se Daniel Křetínský k uzavření strategického partnerství.

Míří do Evropy

Úmyslem firmy je dostat se na online trhy v Evropě. Do dnešního dne zakoupila portfolio šestnácti internetových obchodů. V současné době disponuje se zákaznickou databází tří milionů uživatelů. Posledními akvizicemi byly například Sporty.cz, Snowboards.cz, Prodeti.cz a Bambino.sk. A posledním je CZC.cz.

CZC.cz

Internetový obchod CZC.cz

Obrat téměř 2,5 miliardy

CZC.cz spadá mezi nejvýznamnější tuzemské e-shopy. Na trhu působí již 17 let a své služby nabízí výhradně v České republice. V loňském roce se tento internetový obchod pochlubil rychlým růstem tržeb. Za první půlrok loňského roku vzrostly tržby výrazněji než za poslední čtyři roky. Jednalo se meziroční růst 49 %. Obrat v loňském roce činil na 2,4 miliardy, přičemž v roce 2013 byl obrat 1,75 miliardy.

Náhled do historie CZC.cz

logo_vertikalni_CZC.cz

Logo CZC.cz

Internetový obchod CZC.cz byl založen v roce 1998. Jeho zakladatel Josef Matějka je nadšencem technologií a v současné době se jeho byznys pyšní vysokou loajalitou. Cílovou skupinou e-shopu jsou technici a odborníci v této oblasti.

Zdroj: E15

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru