Milan Buričín, osobnost hudby, literatury a politiky

Milan Buričín, osobnost hudby, literatury a politiky

Buričík se stal významnou a jedinečnou osobností v české hudbě, politice a literární scéně. Vydal několik knih, svoji hudbu publikuje na YouTube a už navštívil pořad Show Jana Krause.

Milan Buričín je jedinečnou osobností na české hudební, literární i politické scéně. Vystudoval střední průmyslovou školu, je dlouholetým baskytaristou, učitelem hudby a starostou obce Bílá Hlína.

Sepsal dvě knihy vědeckofantastických povídek. Milan je velice aktivním a všestranným hudebníkem. V jeho repertoáru nalezneme country, folk, českou i slovenskou lidovou hudbu a dokonce několik metalových balad.

Svou hudbu pravidelně zveřejňuje na YouTube, přičemž je autorem okolo 530 písní, jejich počet neustále narůstá. Největšími hity jsou Řežu, řežu,dříví nebo Zkáza kura domácího.

Objevil se i v televizi

Milan Buričín byl pozván do Show Jana Krause.

Jeho dílo

V Buričínově tvorbě se neustále opakují čtyři témata – domácí práce (Řežu, řežu dříví), téma zvířat, především těch domácích (Opilá Kobyla), sci-fi s apelem na ekologii a morálku (Tajná galaktická zbraň) a satira politických poměrů (Velkej blázinec). Témata se často prolínají. Není vyjímkou, že humorná folková píseň se přerodí v baladu a naopak.(Opilá Kobyla) Občas se objeví pokus o tematicky čistou baladu (Balada o mrtvé dívce). Bohužel se vyznačuje užitím klišé a inspirace normalizačními moralistickými baladami je zjevná (viz D.Janda: Říkal si hurikán nebo Katapult: Půlnoční závodní dráha)

Formou to jsou buď právě rockové balady anebo do vtipu směřující folkové písně (Zkáza kura domácího) Zvláště zajímavých tvarů texty nabývají, kdy se forma balady setká třeba s tématem domácích zvířat (Opilá Kobyla).

Hudba jako vášeň

Buričín s oblibou užívá echo a automatického keyboardového bubeníka. Jako doprovod užívá keyboard a elektrickou kytaru vlastní výroby. Hra na tyto dva nástroje se vyznačuje technickou jednoduchostí. Buričín má problémy s vyzpíváním výšek, což se snaží kompenzovat nasazením echa, výsledek je přinejmenším rozporuplný.

zdroj: exotopedia.cz / foto: www.buricin.cz

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru