Tisková zpráva: Mikromonstra: Nový seriál Davida Attenborougha zkoumá miniaturní svět, který nás obklopuje na každém kroku

Viasat Nature přináší nový pořad známého přírodovědce zaměřený na hmyzí říši

Ve větvích stromů, v křovinách i v listí na zemi se ukrývá pozoruhodný svět miniaturních živočichů, o nichž většina z nás nemá ani tušení. Kanál Viasat Nature přináší nový revoluční seriál s názvem Mikromonstra, v němž věhlasný autor přírodopisných pořadů David Attenborough odhaluje tajemství hmyzu, nejúspěšnější skupiny živočichů na naší planetě. A nebyl by to David Attenborough, aby nepoužil průkopnickou techniku natáčení, díky níž může do nejmenšího detailu zkoumat a pomáhat nám pochopit jedinečné chování těchto úchvatných tvorů i spletitost prostředí, v němž žijí.

Hmyz na Zemi žije již 500 milionů let a přežil všechny katastrofy, kterými zeměkoule prošla – zažil vzestup a pád dinosaurů i příchod člověka. Stovky miliard hmyzích jedinců, které na naší planetě žijí, jsou nedílnou součástí přírodního prostředí a člověk by bez nich mohl jen obtížně existovat. V seriálu Mikromonstra se spolu s Davidem Attenboroughem mohou diváci ponořit hluboko do světa hmyzu a dalších členovců a zjistit, že s tím lidským má mnoho společného – sociální život a osobní vztahy, přetvářku a lest, spolupráci a soudržnost, násilí a loupeže, námluvy a rodičovské starosti.

David Attenborough využívá nejmodernější technologie, aby divákům přiblížil život hmyzu v celé jeho pestrosti, včetně lovu a obrany proti predátorům, komunikace, rozmnožování a života ve společenstvech. Ukáže boj, pasti i vražedné zbraně. Zprostředkuje námluvy a páření, od kanibalistického rituálu kudlanek po milostný tanec tanzanijského veleštíra i partenogenezi některých sekáčů. Zavede nás do nitra kolonií pavouků, včel a mravenců, které mohou být tak obrovské, že přetínají celý kontinent.

Seriál Mikromonstra je možné sledovat na kanálu Viasat Nature od úterý 28. října do pátku 31. října, vždy ve 21:05 hod.

Sir David Attenborough (*1926) je pravděpodobně nejvěhlasnějším autorem přírodovědných televizních pořadů. Již více než 50 let seznamuje generaci za generací s fascinujícím světem zvířat v dalekých zemích i v naší těsné blízkosti a probouzí v divácích touhu po poznávání divoké přírody. Pro britskou televizní a rozhlasovou společnost BBC vytvořil slavné seriály jako Život na Zemi nebo Zmrzlá planeta, které získaly oblibu na celém světě.

Pro více informací o televizním kanálu Viasat Nature navštivte profil na Facebooku s názvem Viasat Nature nebo webovou stránku www.viasatnature.cz.

 

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru