Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Midea: přední čínský výrobce domácích spotřebičů umísťuje své inovační instituce ve světě

V dubnu letošního roku společnost Midea otevřela své evropské centrum výzkumu, vývoje a inovací v Rakousku. Zároveň otevřela a začala provozovat své centrum vznikajících technologií v Silicon Valley ve Spojených státech.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/522593/Midea_products.jpg

Společnost Midea Group měla doposud v osmi zemích k dispozici 17 center výzkumu a vývoje, přes 60 zahraničních poboček, 10 000 výzkumných pracovníků a 300 zahraničních odborníků. Stejně jako přední světový poskytovatel řešení informačních a komunikačních technologií (ICT) Huawei se sídlem v Číně, který na celém světě založil 36 společných inovačních center, také společnost Midea se stala reprezentativní čínskou značkou, která v této oblasti zaujala přední pozici v inovacích.

Společnost Midea Group urychluje v rámci své globalizační strategie tempo získávání předních vědeckých a technologických pracovníků z celého světa. Program „Midea Star“, který byl zahájen v roce 2016, rekrutuje nejlepší talenty ze 100 nejvýznamnějších univerzit, obzvláště odborníky v oblasti umělé inteligence, s atraktivní nabídkou ročního platu ve výši překračující milion čínských yuanů a motivující politikou rychlého služebního postupu do tří let.

Globální inovační centrum společnosti Midea ve Foshanu v Guangdongu, které využívá globální intelektuální zdroje, se stalo novou výšinou vědeckých a technologických inovací mezi výrobními podniky z celého světa. Tato obrovská základna výzkumu a vývoje, do níž bylo celkem investováno 30 miliard yuanů, pokrývá plochu 260 000 metrů čtverečních a pojme více než 10 000 pracovníků nezávislého výzkumu a vývoje, stejně jako inovací. Došlo zde k průlomovým objevům v oblastech nejmodernějších technologií s velkým tržním potenciálem, jakými jsou umělá inteligence, materiály a nátěry, úprava vody, servisní roboti, smart domácnosti a zdraví a výživa.

Statistiky vykázaly, že společnost Midea investovala přes 20 miliard yuanů do výzkumu a vývoje, což ji dle zprávy agentury Thomson Reuter řadí na první místo v oblasti inovací domácích spotřebičů. V roce 2016 překročily příjmy společnosti Midea ze zahraničí částku 64,01 miliardy yuanů, což představuje 43,5 % jejích celkových příjmů a meziroční nárůst o 29,53 %.

„Závazkem společnosti Midea je vybudování technologického výrobního podniku s prvotřídním týmem výzkumu a vývoje a výroba komplexních pokročilých produktů do pěti let,“ uvedl Dr. Hu Ziqiang, viceprezident a technologický ředitel společnosti Midea Group a prezident firemního výzkumného centra společnosti Midea.

KONTAKT: paní Liu, Tel/Fax: 86 10 63075245

Zdroj: ČTK/Protext

Komentáře

Nahoru