Microsoft zveřejnil nové informace o Windows 10

To, že Microsoft plánuje vydat operační systém Windows 10 29. července, již nějakou dobu víme. Podrobností však americký gigant zatím příliš mnoho nezveřejnil – až doposud se nevědělo například to, kdy bude vydána ta která edice Windows 10 nebo na jaká zařízení se nový OS dostane nejdříve. Celý proces nyní blíže objasnil výkonný viceprezident divize Windows a Zařízení Terry Myerson.

Myerson tento týden na oficiálním blogu Microsoftu zveřejnil hned několik podrobností týkajících se vydání nového OS. První informace se týká vydání tzv. RTM (release-to-manufacturing) verze Windows 10. Tu Microsoft podle Myersona zpřístupní již „brzy“ svým OEM partnerům, kteří následně budou moci nový OS distribuovat uživatelům, jež si „v nedávné době“ koupili zařízení s Windows 8.1. Tato zařízení jsou opatřena speciální nálepkou, která uživatelům zaručuje upgrade na Windows 10, jakmile to bude možné.

Pět milionů betatesterů Windows 10 přezdívaných „Windows Insiders“, kteří nový OS během posledního téměř roku testovali a nemalou měrou přispěli k jeho vyladění, získá jeho plnou verzi 29. července.

win10

Windows 10

Windows 10 bude vydáván ve vlnách

Poté bude Microsoft vydávat Windows 10 v jednotlivých vlnách. Ti uživatelé, kteří si své kopie nového OS „rezervovali“ ve Windows 7/8.1 budou upozorněni, jakmile „systém Microsoftu zkontroluje, že je jejich zařízení připravené na upgrade a Windows 10 jim budou staženy“. Jak dodal Myerson, u některých zařízení s Windows 7/8.1 se mohou vyskytnout problémy s kompatibilitou. V tom případě budou uživateli poskytnuty další informace o tom, jaké kroky je třeba podniknout k vyřešení problému. Podle Myersona však budou Windows 10 kompatibilní s velkou většinou zařízení, na nichž jsou Windows 7/8.1 nainstalovány (ověřit, zda je vaše zařízení na upgrade připraveno, si můžete zde).

Poslední informace se týká Windows 10 Enterprise a Windows 10 Education. Ty budou dostupné v sobotu 1. srpna, avšak je třeba podotknout, že ani na jednu z těchto verzí Windows 10 nebudou uživatelé Windows 7/8.1 moci bezplatně upgradovat.

Zdroj: ZDNet, fotka: Slashdot

Komentáře

Nahoru