Microsoft zvažuje přejmenování IE. Chce ho zbavit nechvalné minulosti

Microsoft zvažuje přejmenování IE. Chce ho zbavit nechvalné minulosti

Microsoft v současné době diskutuje o tom, že by přejmenoval svůj prohlížeč Internet Explorer. Ne, není to kvůli tomu, že by byl název zastaralý. A ani kvůli tomu, že spoustu starších lidí dost mate a oni si pak myslí, že internet otevřou pouze, když kliknout na ikonku Internetu Exploreru, a neuznávají jiné prohlížeče. Je to proto, že ho chtějí zbavit pošramocené pověsti, kterou si získal.

I přesto, že Microsoft už do svého prohlížeče hodně investoval a Internet Explorer 11 je opravdu docela dobrý, mnozí lidé ho mají stále zafixovaný jako ten prohlížeč k ničemu. Není se čemu divit. Po vydání kdysi dominantní verze 6 to s ním během dlouhého období zanedbávání šlo dost z kopce. Teď sice vývojáři Microsoftu pilně pracují na tom, aby to napravili, ale stále před sebou mají těžký úkol.

Kdo ví, co přinese budoucnost

Přejmenování prohlížeče vidí jako způsob, jak se odpoutat od minulosti a distancovat se od té staré příšerné verze, ke které mají všichni averzi. Nic ale ještě není jisté. Vývojáři potvrdili, že o tom diskutují a že tuto možnost nevylučují, ale vyjádřili se k tomu spíš řečnicky: „Kdo ví, co přinese budoucnost :-)

internet-explorer

IE se s pozitivními názory setkává zřídkakdy

Novinkou v současném Internetu Exploreru také je, že se nové funkce objevují v pravidelných měsíčních aktualizacích. To činí IE zase o krok podobnější jiným prohlížečům. Microsoft ale potvrdil, že i přes tyto malé aktualizace v budoucnu hodlá vydávat stále nové verze.

Zdroj: Arstechnica, obrázky: Flickr - Blubr BlogJavier Aroche

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru