Microsoft zase perlí. Tentokrát se naváží do Gmailu

Microsoft zase perlí. Tentokrát se naváží do Gmailu

Microsoft oživuje svojí starou anti-kampaň proti e-mailu od Googlu. Najít jí můžete na scroogled.com. Videi a slogany navážejícími se do Gmailu a Googlu je plná. Zpochybňuje zejména soukromí v Gmailu a dalších služeb od Googlu. Také vidí Outlook jako „tu dobrou službu“ a nabádá k jeho používání.

„Myslíte si, že Google respektuje vaše soukromí? Zamyslete se nad tím.„,“Nestaňte se Scroogled, používejte Outlook.com!“

To jsou některé z antigooglovských sloganů, kterými chce Microsoft odradit od používání Gmailu a zároveň vnutit „tu dobrou“ alternativu – Outlook. Také se na stránce nachází hned dvě reklamy a dokonce i petice, která má zastavit Google (bláhová představa) od vystavování zájmově zaměřených reklam přímo do Gmailu. Zatím se podepsalo kolem 3 300 lidí, cílem je však 25 000 podpisů. No uvidíme, zdali se to Microsoftu povede.

Ovšem to, že Google ve svém Gmailu využívá slov použitých v e-mailech k zobrazení reklamy je pravda, stejně jako to, že si o vás získává informace. Jenomže takhle to dělá snad každý – včetně Hotmailu a Outlooku od Microsoftu! Přitom Google neposílá žádné soukromé informace zadavatelům reklamy.

Jaký je váš názor na celou věc? Vadí vám v reklamy v e-mailech? (A pokud ano, je spousta řešení – například AdBlock.) Přešli by jste kvůli tomu na Outlook? Vadí vám ještě dnes vůbec shromažďování údajů o vás, když už se to takhle děje spousty let (mezi nejznámější “špióny“ patří třeba soubory cookies)? Podle mě je na e-mail nejlepší právě Gmail, a až bude Outlook dosahovat hodnot Gmailu, třeba změním e-mailovou službu.

Aktivní mladý student se zálibou v informačních technologiích, operačních systémech, mobilních zařízeních, programování a psaní. Velký fanoušek mobilního operačního systému Android a šťastný majitel několika Androidích zařízení.

Komentáře

Nahoru