Dnes vyšlo 1 článků

Microsoft zásadně mění strategii společnosti

Výkonný ředitel společnosti Microsoft Steve Ballmer poslal otevřený dopis akcionářům, klientům, partnerům a spolupracovníkům. V něm sděluje, že dochází k základním změnám strategie společnosti od vývoje softwaru k výrobci zařízení a souvisejících služeb.

Dopis byl publikován společně s roční zprávou na oficiálních stránkách Microsoftu. Nová strategie znamená, že se zcela změní řízení společnosti včetně vývoje a prodeje produktů. Microsoft chce využít fungující systém spolupracujících firem a organizací, aby mohl vytvořit širokou škálu výrobků jako jsou osobní počítače, tablety a smartphony.

Microsoft tak navazuje na první nesmělé začátky s vývojem a prodejem konzole Xbox a tabletu Surface, které byly zřejmě zatěžkávací zkouškou spolupráce s partnery. Samozřejmě se Microsoft nevzdá svého programového vybavení, které bude na výrobcích instalovat. Microsoft tak chce vytvořit komplexní výrobek, který bude výhradně v rukou společnosti a jeho produktů.

Tablet Surface má mít 10,6 palcový displej a bude fungovat s OS Windows 8. Na výběr budou 2 modely – jeden s procesorem Intel Core x86 a druhý s ARM. Jako příslušenství je k dispozici klávesnice o síle 3 mm. Služba Xbox umožňuje vybrat film na počítači a promítat jej na televizi nebo ve smartphonu. Stejně tak byl nově vytvořen oblačný servis SkyDrive a kancelářský balík Office, který je již také připraven na novou strategii a mobilní nebo oblačné služby.

Zdroj: Extreme Tech

Komentáře

Nahoru