Dnes vyšlo 15 článků

Microsoft vyvíjí technologii, která rozpozná vaši náladu

Microsoft vyvíjí technologii, která rozpozná vaši náladu

Microsoft pracuje na nové technologii pro smartphony, která může vycítit vaši náladu a automaticky ji sdílet s přáteli na sociálních sítích.

Zpráva z Microsoft Research v Asii, kterou poprvé objevil australský Techworld, odhaluje, že společnost experimentuje se senzory nálady pro smartphone. Ty mohou bez problému detekovat, jak se cítíte. Technologie nazývaná MoodScope vám zároveň umožní automaticky tyto nálady ihned sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook.

Rozpozná 7 nálad

Ano, existují senzory, které kontrolují světlo nebo zrychlení, ale MoodScope by měl být schopen měřit duševní stav uživatelů a klasifikovat jejich pocit jako pocit napětí, štěstí, únavy, nudy, klidu, stresu nebo vzrušení.

Microsoft si od toho slibuje především skutečnost, že publikování nálad na sociálních sítích umožní ostatním uživatelům lépe poznat, jak a kdy s vámi komunikovat. Mohlo by to mít skutečně praktické využití – například byste poznali, že váš šéf je naštvaný, ještě než byste s ním začali mluvit.

„Snímání nálady může uživatelům umožnit digitálně komunikovat bližším způsobem, jakým by to dělali v běžném životě,“ stojí ve zprávě. Sdílení nálady prý zlepší použitelnost, ale také sníží sociální bariéru o sdílení nálady – ne moc často totiž naši náladu ostatním přímo sdělujeme.

Podle zprávy již Microsoft postavil prototyp, který určí vaši náladu s průměrně asi 66% přesností. Ve studii s 32 účastníky vyskočil po dvou měsících tréninku stupeň přesnosti na 95%.

Microsoft také řekl, že by z detekce nálady mohly mít prospěch i další služby. Například hudební systémy jako Netflix nebo Spotify, které by vám mohly doporučovat hudbu na základě nálady.

Komentáře

Nahoru