Microsoft vytvořil nejtišší místo na světě

Nová tajemná komnata v Budově 87 v Redmondu je od začátku října nejtišším místem na Zemi. Ale proč ji Microsoft postavil? Přece to neudělal jen kvůli tomu, aby se zapsal do Guinessovy knihy rekordů.

Pokud už vás štve neustálý hluk kolem a chcete si opravdu užít klidu, navštivte redmondské sídlo Microsoftu. Návštěvu zvažte i v případě, že byste měli zájem poslouchat tlukot svého srdce a svůj dech bez použití stetoskopu. V nové místnosti v Budově 87 to vše uslyšíte. Jedná se o zvukotěsnou komoru, tedy místnost, ve které nejsou ozvěny.

Společnost pro nás na webu připravila možnost komoru si prohlédnout a dozvědět se něco o hlasitosti různých zvuků na zemi, takže pokud z různých důvodů nemůžete vážit dalekou cestu do Redmondu, zkuste to aspoň tady.

microsoft-audio-lab

Téměř na hranici fyzikálních limitů

Místnost vytvořil tým, který v Microsoftu pracuje na zvuku, má na kontě například hlas digitální asistentky Cortany. V Guinessově knize rekordů je díky němu nově zapsán údaj -20,6 dBA. Předchozí hodnota byla -13 dBA, takže zvukotěsná místnost starý rekord překonala docela o dost. Níže než -23 dBA to podle zákonů fyziky ani nejde.

„Už jsme na kraji limitů fyziky. Věnovali jsme pozornost každému detailu,“ popsali výzkumníci z Microsoftu.

microsoft-audio-lab-2

Proč Microsoft místnost vytvořil?

Možná si myslíte, že společnost je tak bohatá, že si takové věci staví pro zábavu. Ale tak to není. Microsoft v místnosti testuje hluk, který vydávají jeho zařízení.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru