Microsoft vydal Office pro iPhone – zdarma, má to ale háček

Microsoft vydal Office pro iPhone – zdarma, má to ale háček

Microsoft oficiálně vydal Office Mobile pro iPhone. I když má aplikace omezené možnosti, umožňuje majitelům vlajkových zařízení konkurenční společnosti Apple vytvářet a upravovat dokumenty. Je zdarma, ovšem má to jeden háček… Funguje pouze s Office 365.

Microsoft z toho také něco musí mít

Že vám nadpis zněl slibně? Ano, pro fanoušky Apple, kteří ale zároveň chtějí mít k dispozici balíček Office všude s sebou, to může znít jako vzrušující zpráva. Ale není. A to zejména proto, že přestože je aplikace zdarma ke stažení na App Store, k dispozici je pouze pro předplatitele Office 365 Home Premium nebo Office 365 ProPlus.

Navíc to celé má ještě jednu vadu. Angličtina připomíná, že je zatím aplikace dostupná pouze pro předplatitele Office 365 z USA. Rozšíření do dalších 136 zemí ve 27 jazycích se plánuje už na příští týden.

Podobný Office z Windows Phone

Office Mobile pro iPhone je jinak svými rysy a vzhledem velmi podobný verzi, která je k dispozici na telefony s OS Windows Phone. Umožňuje tedy i přihlášení k účtu Office 365, abyste mohli lépe přistupovat k dokumentům Word, Excel a PowerPoint a upravovat je. Aplikace je speciálně optimalizovaná pro zařízení s malou obrazovkou, jako jsou iPhony, takže by vám vytváření a čtení dokumentu nemělo dělat žádné problémy.

„Například Slide Navigator vám umožňuje rychle procházet PowerPoint prezentaci, Speaker Notes vám pomohou kdekoli si procvičovat vaši mluvenou prezentaci. Pokud na svém telefonu prohlížíte Word dokument, funkce Resume Reading vás přenese na stejné místo v dokumentu, kde jste skončili na vašem počítači, takže nikdy nic nevynecháte,“ vysvětlil Microsoft.

office-ios

Sdílení a podpora

Dalším důležitým rysem Office Mobile pro iPhone je vestavěná možnost sdílení, s níž můžete ukládat dokumenty přímo na SkyDrive nebo SkyDrive Pro. Kromě toho můžete dokument odeslat také jako přílohu v emailu.

„Protože Office Mobile pochází od společnosti Microsoft, formátování a rozložení textu, editace nebo přidání poznámek, grafy, animace, obrázky, SmartArt a tvary zůstanou beze změny. Když se pak vrátíte do svého PC nebo Macu, váš dokument vypadá právě tak, jak by měl,“ dodal Microsoft.

Podpora pro iPady v současné době chybí, ale Microsoft s největší pravděpodobností uvolní verzi optimalizovanou pro tablety již do konce tohoto roku.

Microsoft uvolnil Office pro konkurenční platformu, vymyslel to ale tak, aby to bylo prospěšné i pro něj. Uživatelé iOS, kteří na svém zařízení chtějí Office, prakticky nutí k tomu, aby začali Office i na svých počítačích využívat formou předplatného.

Komentáře

Nahoru