Microsoft včera představil vzdělávací edici Minecraftu pro školy

Minecraft prý není jen o zkoumání temných jeskyní a stavění hor. Microsoft v něm chce dětem ukazovat místa ze skutečného světa – pyramidy v Gíze, řecké chrámy nebo starověké Pompeje. Včera představil speciální verzi Minecraftu přizpůsobenou pro školy s názvem Minecraft: Education Edition.

Microsoft měl vzdělávací plány s Minecraftem už od začátku. Když ho v roce 2014 koupil, vysvětloval to právě potenciálem pro výuku. Windows svoji půdu pod nohama ve světových školách trochu ztrácí vlivem levnějších Chromebooků a alternativních systémů, tak se ji společnost snaží získat jinak.

education_edition

Výukový Minecraft bude stát pět dolarů na studenta, děti se svým uživatelským jménem a heslem budou moct přihlašovat také z domova.

Mapy budou vytvářet učitelé

Výuková edice Minecraftu je v podstatě úplně stejná jako ta standardní až na pár funkcí navíc. Vylepšené jsou mapovací funkce, aby se třída neztratila, učitel může zamykat některé zdroje a přidat do hry zápisník a screenshoty, aby si všichni poznamenali, kde už byli. Pořád je to ale více hra.

game-number-blocks

Plán je takový, že učitelé si budou vytvářet vlastní tematické mapy (například mapu japonské poezie nebo uměleckého stylu) a budou je mezi sebou sdílet na k tomu určeném webu education.minecraft.net. Děti v Minecraftu lépe uvidí to, o čem se učí. Sám Microsoft s tvorbou světů pomáhat nebude. Prý už má dostatečně velkou uživatelskou základnu, aby se výuková edice mohla rozšířit. Jenže budování světa pro Minecraft je zdlouhavá a únavná práce. Kdo ví, kolik učitelů na to bude mít nervy.

Do škol by měl být výukový Minecraft vypuštěný v létě.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru