Microsoft už objednal komponenty pro chytré hodinky

Microsoft už objednal komponenty pro chytré hodinky

Microsoft pracuje na plánech hodinek s dotykovým ovládáním. Pravděpodobně chce držet krok s konkurenčními firmami jakou je například Apple. I ten totiž vyvíjí podobné hodinky, v jeho případě se ale spekuluje už i o využití ohebného displeje. Očividně má nad Microsoftem prostě trochu navrch.

Zatímco u Applu jsou ale hodinky stále hlavně pouze ve vývoji, prosakují novinky, že Microsoft už požádal dodavatele z Asie o komponenty pro potenciální zařízení ve stylu hodinek. Momentálně to ale odmítá komentovat, což je pochopitelné z hlediska konkurence. Možná má co ukrývat a nakonec nás všechny překvapí s něčím převratným.

Stejně jako i u všech podobných chytrých hodinek se dá předpokládat spolupráce s mobilními telefony či počítačem. V případě Microsoftu je zřejmé, že se určitě bude jednat o spolupráci s telefony Windows Phone. Určitě by měl ale zvážit, zda si tímto nezavře dveře. Uživatelů s Windows Phone není příliš mnoho a Microsoft to ví. Na konkurenční Apple by určitě sázet neměl, ale spolupráce s Android zařízeními by mohla být pro úspěch takových hodinek klíčová.

Zdroj: online.wsj.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru