Microsoft už Billa Gatese nechce

Microsoft už Billa Gatese nechce

Hlavní akcionáři firmy Microsoft chtějí, aby odstoupil zakladatel Bill Gates z funkce předsedy představenstva (což je jeho poslední funkce v jeho firmě, kterou založil).

Tři z dvaceti nejvýznamnějších a největších akcionářů, kteří mimochodem mají celkový podíl v Microsoftu kolem pěti procent se doslovně chtějí zbavit jednoho ze zakladatelů celé společnosti – Billa Gatese. Jejich cílem je, aby Gatesova poslední funkce byla odstraněna, kterou je předseda představenstva Microsoftu.

Na tomto pomyslném trůnu vládne Gates už pět let (předtím se aktivně každý den zapojoval do funkce a koloběhu celé firmy, kterou s několika dalšími lidmi založil). Bill Gates už se několik let shrnuje do ústraní a nechává jiným lidem své těžce dobyté funkce. Podle již zmiňovaných a nejmenovaných akcionářů Gates brání v rozvoji celé společnosti a věnuje se jiným aktivitám než Microsoftu.

Bill Gates v současnosti

 A čemu jinému než Microsoftu se vlastně Bill Gates věnuje?

Zájmem jednoho z největších vizionářů je aktuálně dobročinná činnost prostřednictvím jeho nadace, která podporuje boj proti AIDS, malárii, vymýcení tropických nemocí, rozšíření pitné vody a živin, apod. Na první pohled hezké, ale právě toto se velice nezamlouvá akcionářům Microsoftu.

                                                                                                                                                                           

Getting started: Microsoft co-founders Paul Allen (left) and Bill Gates

                                                                                                                                                            Foto z historie Microsoftu s Billem Gatesem

Sporné názory PRO A PROTI

Svět v Microsoftu je těžký a názory sporné. Akcionáři si pod stromeček přejí, aby Gates skončil před bránou Microsoftu (Omlouvám se, slovo „brána“ jsem si nemohl odpustit) a odstoupil z funkce předsedy představenstva a druhý tábor naopak chtějí, aby Bill Gates vrátil na post generálního ředitele společnosti Microsoft.

Bill Gates shows the newly-released Windows 3.0

foto: cnmeonline.comwindows.microsoft.comwww.itbiz.cz / zdroj: ww.reuters.com

 

 

Štítky: ,

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru