Microsoft umožní tělesně postiženým přístup do virtuálního světa videoher

Microsoft umožní tělesně postiženým přístup do virtuálního světa videoher

Firma Microsoft vyvinula speciální gamepad, který je určený pro handicapované lidi. Umožní tak tělesně postiženým přístup do virtuálního světa všech existujících herních titulů. Xbox Adaptive Controller vejde do obchodů již koncem tohoto roku.

Ve virtuálním prostředí má každý reálný člověk sedící před obrazovkou svého avatara. Rázem je jedno, jak vypadá, jaké má tělesné dispozice a jaké má schopnosti. Zkrátka záleží jen na tom, jak dokáže ovládat svého virtuálního dvojníka. Hráči ve virtuálním prostředí často ani nemají tušení, s kým mají tu čest. Je to skvělé místo pro fyzicky znevýhodněné osoby. Nemusí se potýkat s udivenými pohledy a jsou rázem jedním z většiny. K fungování ve virtuálních hrách, ale potřebují prostředek, kterým budou svého avatara ovládat. Klasické ovladače, ať už gamepad nebo jen myš a klávesnice, jsou konstruované pro lidi bez tělesného postižení. S tím se rozhodla zatočit firma Microsoft, která vyvinula univerzální herní ovladač s názvem Xbox Adaptive Controller.

Čím se liší od klasického gamepadu?

Herní ovladač bude tělesně postiženým umožňovat zahrát si většinu dostupných titulů. Ovladač je od tradičních gamepadů vizuálně odlišný. Vývojáři v Microsoftu samozřejmě počítali s tím, že je nemožné vyvinou jeden univerzální gamepad pro všechny lidi s tělesným postižením, když má každý jednotlivec individuální potřeby. Proto nový gamepad umožňuje přístup několika jacků, pro připojení na zakázku vyrobeného ovladače. Gamepad se sám o sobě skládá z dvou obrovských dotykových tlačítek, které nahradili klasické analogové páčky. V zadní části ovladače se pak nachází jacky, do kterých zapojíte libovolné zařízení. Na zakázku vyrobené zařízení, které bude odpovídat individuálním potřebám, se pak zapojí pomocí obyčejného jacku, 3,5 mm.

Snímek obrazovky 2018-05-22 v 9.35.14

Xbox Adaptive Controller uvede Microsoft na trh již koncem tohoto roku. Cena bude stanovena příbližně na 2000 Kč.

Zdroj, text/foto: xbox.com 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru