Dnes vyšlo 1 článků

Microsoft údajně pracuje na novém tabletu Xbox Surface

Zařízení má být herním modelem s displejem o velikosti 7 palců a s většími možnostmi pro hraní her. Xbox Surface by měl následovat větší model, který se nazývá pouze Surface a má 10 – palcový displej.

Tablet Surface pracuje ve Windows 8 s názvem Windows RT. Nový Xbox Surface by měl pracovat ve vlastní verzi Windows. Společnost Microsoft odmítla komentovat zprávy s tím, že nekomentuje fámy a spekulace.

Xbox Surface by mohl mít značný úspěch, jak jej má konzole Xbox 360, která zůstává velice populární ve svém odvětví. A také další model Surface by pomohl společnosti Microsoft změnit se z čistě softwarové firmy na výrobce zařízení, jak nedávno oznámili její představitelé.

První zprávy o hracím tabletu se objevily již v červnu a Mary Jo Foleyová ze ZDNet před několika týdny psala o možnosti, že takto chce Microsoft vstoupit na trh 7 – placových tabletů. Xbox Surface by měl být konstruován tak, aby vyhovoval především zarputilým hráčům na smartphonech a jiných mobilních zařízeních.

Xbox Surface by měl mít zřejmě vlastní ARM procesor podobného druhu a výkonu jako u jiných tabletů, ale RAM bude zřejmě objemnější a rychlejší z důvodu načítání herních kombinací. V současné době je nový tablet přísně střežen a testován v Silicon Valley.

Zdroj: News CNet

Komentáře

Nahoru