Dnes vyšlo 15 článků

Microsoft tvrdě útočí na Zeus botnety

Microsoft tvrdě útočí na Zeus botnety

Softwarový gigant Microsoft se ve spolupráci s dalšími společnostmi rozhodl tvrdě zakročit proti botnetům, které jsou vytvořené pomocí trojského koně Zeus.

Při vyšetřování, které trvalo několik měsíců, byla podaná žaloba na 39 zatím neznámých osob. Soud vydal příkaz, na základě kterého byli zabavené řídicí servery, které se nacházejí v datových centrech v USA ve městech Scranton a Lombard. Trojský kůň Zeus je nebezpečný typ keyloggeru, který se zaměřuje na přihlašovací údaje do finančních institucí.

Provozovatelé serverů botnetu potom tyto informace zneužívají na krádeže finančních prostředků z účtů majitelů. Tvůrci Botnetu svůj produkt dále prodávají. Pomocí tohoto produktu může majitel vytvořit vlastní botnet s vlastními řídicími servery. Cena se pohybuje v rozmezí od 10 do 15 tisíc amerických dolarů. Podle vyjádření Microsoftu jsou provozovány stovky takových to serverů a probíhající akce odstaví jen část z nich.

Zdroj: Cnet.com

Štítky:

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru